Klub żużlowy Wilki Krosno

2 października 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego została zarejestrowana spółka – Wilki Krosno Spółka Akcyjna z siedzibą w Krośnie przy ulicy Legionów 1.

Założyliśmy klub Wilki Krosno SA by kontynuować wieloletnie tradycje sportu żużlowego w Krośnie jednocześnie rozwijając potencjał sportowy tej dyscypliny w mieście i regionie. Zbudowaliśmy klub według szczegółowo opracowanej strategii. Mamy plan by we współpracy z miastem Krosno i partnerami biznesowymi nasz klub i prowadzona przez niego drużyna żużlowa była wizytówką Krosna i regionu zarówno w kraju jak i za granicą.

Wilki Krosno to obecnie najbardziej rozpoznawalny klub sportowy w południowej części Podkarpacia. 3800 osób – to średnia frekwencja na naszym stadionie w sezonie 2019. Kilka meczów obejrzało przy Legionów 1 nawet ponad 4000 widzów. To najwyższa średnia widzów w 2019 roku biorąc pod uwagę wszystkie kluby sportowe w województwie Podkarpackim! To świadczy, że nasze hasło #ApetytNaZuzel w stu procentach pokrywa się z zapotrzebowaniem w Krośnie na sport i organizację meczów na wysokim poziomie.

Strategia klubu

Żużel to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce. W naszym kraju startują najlepsi zawodnicy z kilkunastu krajów świata tworząc tym samym najmocniejsze żużlowe rozgrywki na ziemi. Średnia oglądalność w Polsce ligowych meczów w telewizji kształtuje się w przedziale od 100 000 do 300 000 widzów. W 2020 roku wszystkie mecze 2. Ligi Żużlowej będą transmitowane przez telewizję Motowizja HD. To kanał dostępny między innymi na platformie cyfrowej Canal+, wszystkich największych sieciach kablowych czy w aplikacji player.pl.

Speedway to sport rodzinny, przyciągający na stadiony duże grupy kibiców. W Krośnie tradycje tej wyjątkowo widowiskowej dyscypliny sięgają lat 50-tych ubiegłego wieku.

Od 2019 roku, w rozgrywkach ligowych, miasto Krosno reprezentuje nowy klub – Wilki Krosno SA. Według założeń zespół na sezon 2020 tworzą zawodnicy gwarantujący wysoki poziom sportowy i jednocześnie zintegrowani na nową jakość klubu.

Główne założenia 5-letniego planu rozwoju sportu żużlowego w Krośnie:

– budowa profesjonalnie zarządzanego klubu, który w czasie pięciu lat (2019 – 2023) awansuje do Ekstraligi

– utworzenie klubowego marketingu (telewizja internetowa Wilki.tv, profesjonalnie prowadzona strona internetowa wilkikrosno.pl i social media, sklep z gadżetami, eventy promujące klub i jego partnerów)

– szeroka i profesjonalna współpraca z mediami ogólnokrajowymi i regionalnymi (utworzenie biura prasowego i działu PR)

– odbudowa sportu motorowego wśród dzieci i młodzieży (solidne podłoże sprzętowe i kadra trenerska akademii żużlowej)

– powołanie klubu Ambasadorów Marki Wilki Krosno (osobistości, dobrze znane w kraju, oficjalnie wspierające i promującego klub i jego działania)

–  rozbudowa stadionu przy Legionów (nowa trybuna, oświetlenie – na mocy współpracy z samorządem miasta)

Władze klubu Wilki Krosno SA

GRZEGORZ LEŚNIAK
PREZES ZARZĄDU

Sport od zawsze miał dla mnie szczególne znaczenie. Decyzja o starcie projektu nowego krośnieńskiego żużla zapadła w 2018 roku. Wcześniej, przez trzy lata (2015 – 2018) pracowałem w Warszawie jako rzecznik prasowy i menedżer PR Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Współorganizowałem eventy o charakterze międzynarodowym. Odpowiadałem za pozyskiwanie sponsorów i realizacje umów z partnerami. Przed pracą w hokejowej centrali w Warszawie przez czternaście lat byłem związany z Polskim Radiem Rzeszów, najpierw jako dziennikarz a następnie kierownik redakcji sportowej. W przeszłości byłem także reporterem podczas transmisji z Ekstraligi Żużlowej w TVP Sport.

Klub żużlowy Wilki Krosno to projekt o którym będzie pozytywnie głośno. Wiemy jak to zrobić.

DO POBRANIA LOGOTYP WILKI KROSNO

Logotyp Wilki Krosno

Tutaj pobierzesz oficjalny logotyp klubu żużlowego Wilki Krosno oraz Księgę Znaków i zasady użytkowania.

Pobieram logotyp Wilki Krosno (plik zip.)