Klub żużlowy Wilki Krosno

2 października 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego została zarejestrowana spółka – Wilki Krosno Spółka Akcyjna z siedzibą w Krośnie przy ulicy Legionów 1.

Założyliśmy klub Wilki Krosno SA by kontynuować wieloletnie tradycje sportu żużlowego w Krośnie jednocześnie rozwijając potencjał sportowy tej dyscypliny w mieście i regionie. Zbudowaliśmy klub według szczegółowo opracowanej strategii.

Dzięki współpracy z władzami miasta Krosna i partnerami biznesowymi nasz klub i prowadzona przez niego drużyna żużlowa stała się sportową wizytówką Krosna i regionu.

Stworzyliśmy markę Cellfast Wilki Krosno.

Według założeń zespół Cellfast Wilków tworzą żużlowcy gwarantujący wysoki poziom sportowy i jednocześnie zintegrowani na jakość klubu.

Cellfast Wilki Krosno to obecnie najbardziej rozpoznawalna drużyna sportowa w południowej części Podkarpacia. 5500 osób – to średnia frekwencja na stadionie w Krośnie w sezonie 2022.

Jednocześnie to najwyższa średnia widzów w 2022 roku biorąc pod uwagę wszystkie kluby sportowe w województwie Podkarpackim! To świadczy, że nasze hasło #ApetytNaZuzel w stu procentach pokrywa się z zapotrzebowaniem w Krośnie na wydarzenia sportowe i organizację meczów na wysokim poziomie.

Strategia klubu

Żużel to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce. W naszym kraju startują najlepsi zawodnicy z kilkunastu krajów świata tworząc tym samym najmocniejsze żużlowe rozgrywki na ziemi.

Klub Wilki reprezentuje Krosno w rozgrywkach ligowych od 2019 roku. Od momentu powstania działamy jako spółka akcyjna według ściśle opracowanej strategii.

Główne założenia planu rozwoju sportu żużlowego w Krośnie:

– Zbudowaliśmy profesjonalnie zarządzany klub. Planowaliśmy by drużyna docelowo awansowała do PGE Ekstraligi i zrealizowaliśmy ten cel w 2022 roku. Tym samym w sezonie 2023 zespół Cellfast Wilki będzie rywalizował w najmocniejszej żużlowej lidze świata

– utworzyliśmy klubowy marketing (telewizja internetowa Wilki.tv, profesjonalnie prowadzona strona internetowa wilkikrosno.pl i social media, sklep z gadżetami, eventy promujące klub i jego partnerów)

– prowadzimy profesjonalną współpracę z mediami ogólnokrajowymi i regionalnymi (zlecamy zaawansowane badania efektywności marki klubu i sponsoringu)

– prowadzimy Akademią Cellfast Wilków na bazie wewnętrznego planu szkoleniowego (piramida szkoleniowa) opracowanego przez sztab trenerski naszego klubu (metodyka treningów, profesjonalna baza sprzętowa, opieka mechaników klubowych, wsparcie psychologa)

– powołaliśmy klub Ambasadorów Marki Cellfast Wilki Krosno (postaci oficjalnie wspierające i promującego klub i jego działania)

– rozbudowa stadionu przy Legionów 1 w Krośnie na mocy współpracy z samorządem miasta (oświetlenie obiektu – zrealizowane w 2021 roku, trybuna na wejściu w 2 wiraż i krzesełka wokół 2 wirażu – zrealizowane w 2021 roku, nowa trybuna wokół 1 wirażu – w trakcie realizacji, planowany termin oddania – marzec 2023).

Na zdjęciu od lewej: prezes Cellfast Wilki Krosno Grzegorz Leśniak, prezydent miasta Krosna Piotr Przytocki oraz wiceprezes Cellfast Wilki Krosno Robert Węgrzyn.

Wszystkie mecze PGE Ekstraligi Żużlowej transmitowane są w stacjach telewizyjnych Canal+ Sport i Eleven Sports.
Obecność w klasycznej telewizji zapewnia promocję miasta oraz Partnerów wspierających Cellfast Wilki Krosno.
Kanał Canal+Sport dysponuje bardzo dobrym zasięgiem – ponad 3. miliony abonentów (gospodarstwa domowe).
Canal+Sport dociera do ponad 8. milionów osób. Średnia oglądalność meczów PGE Ekstraligi oscyluje wokół 160 tysięcy widzów.

Żużel to sport rodzinny. Przyciąga na trybuny zarówno mężczyzn jak i kobiety. Mecze żużlowe integrują lokalną społeczność i są okazją do regularnych spotkań pomiędzy całymi rodzinami.
Na stadionie w Krośnie działa podczas meczów aż pięć punktów gastronomicznych z szerokim menu.
Odwiedzający obiekt utożsamiają się z drużyną Cellfast Wilków ubierając koszulki w barwach drużyny.
Na stadionie funkcjonują fan shopy z gadżetami, strefa Kinder dla dzieci, symulatory jazdy, gokarty napędzane siłą nóg, pokazy samochodowe.
Zawsze dbamy o szczególną oprawę widowiska.

Władze klubu Wilki Krosno SA

GRZEGORZ LEŚNIAK
PREZES ZARZĄDU

Sport od zawsze miał dla mnie szczególne znaczenie. Decyzja o starcie projektu nowego krośnieńskiego żużla zapadła w 2018 roku. Wcześniej, przez cztery lata (2015 – 2018) pracowałem w Warszawie jako rzecznik prasowy i menedżer PR Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Współorganizowałem eventy o charakterze międzynarodowym. Odpowiadałem za pozyskiwanie sponsorów i realizacje umów z partnerami. Przed pracą w hokejowej centrali w Warszawie przez czternaście lat byłem związany z Polskim Radiem Rzeszów, najpierw jako dziennikarz a następnie kierownik redakcji sportowej. W przeszłości byłem także reporterem podczas transmisji z Ekstraligi Żużlowej w TVP Sport. Jestem absolwent studiów podyplomowych „Zarządzanie w sporcie” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie cieszę się, że mam przyjemność realizować strategię rozwoju sportu żużlowego w Krośnie wykorzystując najnowsze mechanizmy zarządzania.

Klub żużlowy Wilki Krosno to projekt o którym jest pozytywnie głośno. Wierzymy, że po historycznym awansie do PGE Ekstraligi nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

 

ROBERT WĘGRZYN
WICEPREZES ZARZĄDU
Na zdjęciu: Robert Węgrzyn - wiceprezes zarządu Cellfast Wilki Krosno

Jednym z głównych celów naszego klubu jest budowanie długotrwałego zaufania kibiców i sponsorów. Nie ukrywam, że dużą satysfakcję sprawia fakt, że stworzyliśmy w Krośnie świetną platformę sportową do promocji podkarpackich i ogólnopolskich firm. Jestem absolwentem Politechniki Rzeszowskiej na dwóch wydziałach: chemicznym i zarządzania. Przez kilkanaście lat pracowałem na stanowisku kierowniczym w Rafinerii Nafty Jedlicze – Orlen Południe. Następnie przez kilka lat byłem koordynatorem handlowym i menedżerem kluczowych klientów w Panmar Wood.
Moje hobby to muzyka, jestem liderem i menedżerem grupy CIRYAM, która między innymi stworzyła utwór „ Wataha” dla Wilki Krosno mocno zagrzewający naszych żużlowców do walki. Praca daje mi dużą satysfakcję a dostarczanie emocji to mój priorytet.

Ogromną satysfakcję sprawił mi fakt, że wprowadziliśmy Cellfast Wilki do żużlowej elity. The show must go on.

DO POBRANIA LOGOTYP KLUBU I KSIĘGA ZNAKU - CELLFAST WILKI KROSNO (nowe logo - obowiązujące od sezonu 2023):