Mamy pierwszy prekontrakt! Dimitri Berge zostaje w Krośnie na sezon 2025!

Miło nam poinformować, że zespół Cellfast Wilków będzie w przyszłym sezonie ponownie reprezentował Dimitri Berge. Tegoroczny lider krośnieńskiej drużyny złożył podpis pod oficjalnym prekontraktem PZM z Cellfast Wilkami na sezon 2025.

Żużlowiec z Francji legitymuje się średnią 2,318 i jest czwartym zawodnikiem w klasyfikacji Metalkas 2. Ekstraligi. – Dimitri Berge pokazał na torze, że jest zawodnikiem walecznym i o odpowiednim poziomie sportowym. Jednocześnie ma predyspozycje do dalszego progresu wyników i rozwoju kariery. Bardzo cieszymy się, że już wiemy, iż Dimitri Berge będzie jednym z naszych zawodników w sezonie 2025 – powiedział dla serwisu wilkikrosno.pl prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak. Prekontrakt z Dimitrim Berge na przyszłoroczne rozgrywki dotyczy zarówno występów w krośnieńskim klubie w Metalkas 2. Ekstralidze, jak i ewentualnej jazdy w PGE Ekstralidze.

Aktualnie Dimitri Berge przebywa w Poznaniu, gdzie w klinice Rehasport przechodzi rehabilitację po kontuzji, której doznał w wyjazdowym meczu Cellfast Wilków z Innpro ROW Rybnik.

– Cieszę się, że już znam swoją przyszłość na sezon 2025. Zostaję w klubie, który działa bardzo prężnie i profesjonalnie. Przekonałem się o tym osobiście. Dlatego chcę się rozwijać razem z Cellfast Wilkami. Razem mamy sprecyzowane plany – mówi Dimitri Bergé, który przechodzi w Poznaniu rehabilitację po kontuzji ręki. – Oglądam każdy mecz Cellfast Wilków i mocno trzymam kciuki. W tym sezonie wciąż jest szansa na dobry wynik. Ja całe dnie poświęcam na zabiegi, ćwiczenia i basen. Ręka nabiera siły. Wierzę, że niedługo będę mógł wrócić na tor. Sporo wyjaśni się w przyszłym tygodniu – dodał Dimitri Bergé.

Oprócz Dimitriego Berge ważne kontrakty z krośnieńskim klubem posiadają na przyszły sezon juniorzy Szymon Bańdur i Piotr Świercz.