Bjerre przed debiutem w Wilkach: dostałem to co chciałem!

Zgodnie z naszymi zapowiedziami w dzisiejszym (sobota, 29.06) meczu w Poznaniu w barwach Wilkówe zadebiutuje Lasse Bjerre. 25-letni duński żużlowiec związał się z krośnieńskim klubem w listopadzie ubiegłego roku w ramach przedsezonowego okienka transferowego w Polsce. W poprzednim sezonie młodszy brat utytułowanego Kennetha Bjerre występował w pierwszej lidze w drużynie Wandy Kraków. W przeszłości Lasse Bjerre ścigał się również w ekstralidze w barwach Sparty Wrocław.
Lasse Bjerre liczy na bardzo udany debiut w barwach Wilków. Fot. wilkikrosno.pl
– Bardzo się cieszę, że wezmę udział w meczu w Poznaniu. W końcu dostałem to co chciałem! Przyznaję, że w listopadzie liczyłem na to, że szybciej otrzymam szansę. Musiałem długo czekać, ale w końcu jest i zamierzam pokazać, że należy mi się miejsce w składzie – powiedział Lasse Bjerre w wypowiedzi dla klubowego serwisu wilkikrosno.pl.
Lasse Bjerre nie miał jeszcze okazji rywalizować na torze w stolicy Wielkopolski. – W Poznaniu byłem do tej pory tylko raz, pomagałem wówczas mojemu bratu, który jechał zawody na tym torze. Powiem szczerze, że nie jestem typem zawodnika, który dużo mówi o torach. Lubię zarówno te grząskie, wręcz błotniste nawierzchnie w Anglii jak i twarde i suche tory jakie obecnie spotyka się najczęściej w Polsce. To będzie mój pierwszy mecz w drużynie z Krosna, ale głęboko wierzę, że nie ostatni. Długo czekałem na ten pierwszy mecz w tym roku w Polsce. Pokażę walkę. Wiem, że Wilki to nowy klub. Chcę być ważnym zawodnikiem tej drużyny w kolejnym roku, zatem muszę się pokazać jak najlepiej – zaakcentował złoty medalista DMŚJ z 2010 roku. Lasse Bjerre w Poznaniu pojedzie z numerem piątym jako prowadzący młodzieżowców.

W składzie Wilków na mecz w Poznaniu doszło do sporych przetasowań w porównaniu do poprzednich spotkań.

Zestawienie drużyny Wilki Krosno na wyjazdowe spotkanie z Power Duck Iveston PSŻ:

1. Lars Skupień
2. Nick Skorja
3. Edward Mazur
4. Andriej Karpow
5. Lasse Bjerre
6. Mateusz Świdnicki
7. Patryk Zieliński

Mecz odbędzie się 29 czerwca o godz. 18. To zaległe spotkanie z 5 kolejki II ligi. W pierwotnym terminie – 5 maja – mecz został odwołany z powodu niekorzystnych prognoz atmosferycznych. Przypomnijmy, że drużyna z Poznania to jeden z faworytów ligi. Power Duck Iveston PSŻ ma na bieżący sezon jasno określony plan w postaci awansu na zaplecze ekstraligi. Wilki w debiutanckim dla siebie sezonie chcą powalczyć o miejsce w pierwszej czwórce.