Czas na konfrontację Cellfast Wilki – Energa Wybrzeże!

W sobotę 15 czerwca 2024 roku o 16:30 na stadionie przy Legionów 1 w Krośnie zainaugurujemy rundę rewanżową Metalkas 2. Ekstraligi – na początek Cellfast Wilki czeka starcie z Energą Wybrzeżem Gdańsk.

Dla ekipy z Pomorza to będzie bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie na zapleczu PGE Ekstraligi. Nasz zespół będzie faworytem tego spotkania, ale w żadnym wypadku nie możemy zlekceważyć rywala. Walka o wygraną jest tym bardziej istotna, gdyż stawką będzie również punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu. W rywalizacji w Gdańsku Wataha zwyciężyła 47:43.

– W tej lidze każdy może wygrać z każdym. Zdajemy sobie sprawę, że przed tym spotkaniem szczególnie musi popracować nasza formacja krajowych seniorów. Sami zawodnicy – Patryk Wojdyło i Norbert Krakowiak – również są tego doskonale świadomi. Zrobimy wszystko, by wygrać ten mecz i automatycznie zgarnąć punkt bonusowy dla drużyny lepszej w dwumeczu. Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoli nam pozostać w górnej części tabeli i złapać oddech przed kolejnymi meczami – przyznaje prezes Cellfast Wilków Krosno, Grzegorz Leśniak.

Przy Legionów rywalizować będziemy bez kontuzjowanego Dimitriego Berge, ale za to z nowym zawodnikiem – Kennethem Bjerre, który z dobrej strony pokazał się w wyjazdowym spotkaniu w Łodzi. Dla Duńczyka, który w przeszłości startował nawet jako stały uczestnik Grand Prix, będzie to debiut przed krośnieńską publicznością w barwach klubu z Miasta Szkła. W składzie Watahy pojawi się również kapitan – Vaclav Milik oraz krajowi seniorzy – Norbert Krakowiak i Patryk Wojdyło. Pozycję U24 obsadzi Jonas Seifert-Salk, zaś w formacji młodzieżowej znajdą się Szymon Bańdur i Piotr Świercz.

Gdańszczanie przyjadą na Podkarpacie w optymalnym zestawieniu – z m.in. Nicolaiem Klindtem, Tomem Brennanem czy występującym przed rokiem w Cellfast Wilkach Krzysztofem Kasprzakiem.

Zapowiadają się spore emocje. Otwarcie bram stadionu dla kibiców o godz. 14:30. Dla kibiców gości (bilet SEKTOR GOŚCI) przygotowano miejsce na krzesełkach na wysokości wyjścia z drugiego wirażu.

Bilety na mecz 8. rundy Metalkas 2. Ekstraligi można nabyć w sklepie klubowym przy ul. Legionów 1 w dni robocze w godzinach 9:00-17:00. Trwa również sprzedaż internetowa za pośrednictwem portalu KupBilet.pl.

CENNIK BILETÓW NUMEROWANYCH (przypisanych do krzesełka):

Trybuna Kryta przy starcie – Sektor A – 80 zł
Trybuna Kryta przy starcie – Sektor B – 65 zł
Trybuna Pierwszy Wiraż – Sektory B1, B2 – 65 zł
Trybuna Pierwszy Wiraż – Sektory od B3 do B8 – 60 zł
Trybuna Odkryta – Sektory C,D – 55 zł
Trybuna Odkryta – Sektory E, F, G – 50 zł

CENNIK BILETÓW NIENUMEROWANYCH:

Bilet Normalny – Krzesełka drugi wiraż lub miejsca stojące przy drugim wirażu – 40 zł
Bilet Ulgowy (drugi wiraż – dzieci i studenci od 16 do 25 roku życia, emeryci, renciści) – 35 zł
Bilet Junior (drugi wiraż – dzieci od 7 do 15 roku życia) – 20 zł
Bilet Mini Junior (dzieci do 6 roku życia) – 5 zł
Bilet SEKTOR GOŚĆ (dla kibiców gości) – 50 zł

Stadion w Krośnie ma ograniczoną pojemność. Bilety będą sprzedawane tylko do wyczerpania puli. Decyduje zasada – kto pierwszy, ten lepszy.

W kasach stadionu oraz w fan shopach na terenie stadionu dostępne będą również programy zawodów w cenie 20 zł.