Czas na turnieje DMPJ w Krośnie z udziałem teamu ORLEN Cellfast Wilki!

To już w środę, 1 czerwca i w czwartek, 2 czerwca 2022 roku. Na krośnieńskim torze odbędą się turnieje żużlowych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W obu imprezach będą rywalizować cztery zespoły, w tym ORLEN Cellfast Wilki Krosno.

– Przed nami długo wyczekiwany debiut naszej młodzieżowej drużyny w tym roku na swoim torze. Cieszymy się bardzo z możliwości pokazania się przed swoimi kibicami. Liczymy na dobry wynik, a przede wszystkim na to, by byli zadowoleni ze swojej postawy. Będzie to świadczyć o postępach w ich rozwoju – podkreśla trener zespołu ORLEN Cellfast Wilki Krosno, Ireneusz Kwieciński. Rywalami krośnian będą drużyny Unii Tarnów, Motoru Lublin i Texom Stali Rzeszów. – Stawka jest bardzo wyrównana. Poprzednie turnieje na torach w Lublinie, Rzeszowie i Tarnowie pokazały, że każdy może wygrać dany turniej. Poziom zawodników jest zbliżony. Nie ukrywam, że satysfakcję sprawia nam fakt, że cały zespół ORLEN Cellfast Wilki Krosno składa się wyłącznie z naszych zawodników – dodaje Ireneusz Kwieciński.

Ekipę gospodarzy będzie tworzyć trzech wychowanków: Kacper Szopa, Patryk Nater i Miłosz Grygolec oraz Krzysztof Sadurski. Ten ostatnio dołączył do krośnieńskiego klubu przed obecnym sezonem na zasadzie transferu definitywnego z Unii Leszno i będzie reprezentował ORLEN Cellfast Wilki Krosno co najmniej do końca wieku młodzieżowego (sezon 2024).

Oba turnieje w Krośnie rozpoczną się o godz. 17. Wstęp na krośnieński stadion jest bezpłatny. Sponsorem tytularnym turniejów DMPJ w Krośnie jest PKN ORLEN.

I. ORLEN CELLFAST WILKI KROSNO
1. Miłosz Grygolec
2. Krzysztof Sadurski
3. Patryk Nater
4. Kacper Szopa

II. UNIA TARNÓW
5. Mateusz Gzyl
6. Patryk Zieliński
7. Carlos Ampugnani
8. Roman Kapustin

III. MOTOR LUBLIN
9. Wiktor Lampart
10. Jan Rachubik
11. Maksymilian Śledź
12. Wiktor Firmuga

IV. TEXOM STAL RZESZÓW
13. Bartosz Bańbor
14. Konrad Mikłoś
15. Timi Salonen / Marcus Birkemose
16. Mateusz Majcher

UWAGA! DO POBRANIA PROGRAM NA ZAWODY DMPJ W KROŚNIE: Program DMPJ – Krosno 2022