Drugi występ Pickeringa. Rolnicki poprowadzi parę. Oto skład na mecz w Bydgoszczy

Trener Wilków Krosno Janusz Ślączka zdecydował o awizowanym zestawieniu drużyny na rewanżowy półfinałowy mecz z ZOOleszcz Polonią. Spotkanie w Bydgoszczy odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 sierpnia o godz. 17. Zwycięzca dwumeczu wystąpi w finale drugiej ligi sezonu 2019. W drugiej półfinałowej parze OK Bedmet Kolejarz Opole pokonał w pierwszym spotkaniu na własnym torze Iveston Power Duck PSŻ Poznań 49:41.

Przypomnijmy, że w pierwszej potyczce Wilków z ZOOleszcz Polonią górą był faworyt całych drugoligowych rozgrywek wygrywając w Krośnie 53:37. W rewanżu wystąpi Joshua Pickering. Dla 23-letniego Australijczyka będzie to drugi występ w barwach krośnieńskiej drużyny. W minioną niedzielę w Krośnie Pickering udanie zadebiutował w polskiej lidze przywożąc 11 punktów w 6 startach. Spisujący się bardzo dobrze w charakterze „gościa” Patryk Rolnicki po raz pierwszy w tym sezonie wystąpi jako prowadzący parę.

W Bydgoszczy po raz pierwszy w barwach Wilków miał wystartować Jewgenij Sajdullin. W środowy wieczór Rosjanin złamał jednak prawą nogę w meczu rodzimej ligi.

Awizowane składy na mecz

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:
9. Rene Bach
10. Joshua Grajczonek
11. Kamil Brzozowski
12. Marcin Jędrzejewski
13. Dimitri Berge
14. Tomasz Orwat
15.

Wilki Krosno:
1. Joshua Pickering
2. Patrick Hansen
3. Lars Skupień
4. Andriej Karpow
5. Patryk Rolnicki
6. Mateusz Świdnicki
7.

Przypomnijmy, że awansując do półfinałów Wilki Krosno wykonały plan sportowy na sezon 2019. Według założeń w pierwszym roku działalności nowego klubu drużyna Wilków miała powalczyć o miejsce w fazie play-off.

YouTube player