Eba wspiera Krosno w walce z pandemią

Partner Wilków Krosno – firma eba przekazała przeszło 200 kompletów uchwytów niezbędnych do przyłbic medycznych oraz 2 ozonatory powietrza. Wszystko w ramach ochrony przed koronawirusem. Specjalistyczny sprzęt trafił głównie do szpitali i ośrodków pierwszej pomocy w Krośnie. Eba to jedna z czołowych firm w Europie specjalizująca się w obróbce metalu.

Razem dla Krosna” – tak nazywa się najnowsza lokalna inicjatywa działająca na terenie województwa podkarpackiego. Misją tej akcji jest walka z koronawirusem i niesienie pomocy dla branży medycznej. Eba sp. z o.o. jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw w tym regionie zaangażowało się w pomoc. Firma przekazała przeszło 200 kpl. uchwytów do przyłbic medycznych oraz 2 ozonatory powietrza, które bezpośrednio trafiły do Szpitala w Krośnie
i Szpitala w Brzozowie. Na nieodpłatnej dostawie sprzętu skorzystali lekarze, ratownicy, policjanci, jak i pracownicy służb ochrony.

– Pomoc i bezpieczeństwo w czasie pandemii nabiera w eba zupełnie innego znaczenia. To nie tylko priorytet, ale także szczery gest i ukłon w stronę całej branży medycznej, która jest obecnie na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy pomóc lokalnym bohaterom, dla których nieodpłatnie przekazaliśmy elementy do przyłbic (drukowane one były przez 24/7 na naszych drukarkach 3D), a także ozonatory powietrza. Mam nadzieję, że akcja „Razem dla Krosna” to dopiero początek naszej współpracy z wolontariuszami, ludźmi o wielkich sercach, a także lokalnymi służbami, które zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie – mówi Jakub Bobusia, Prezes Zarządu eba sp. z o.o.

YouTube player

W realizacjach eba znaleźć można rozwiązania, dedykowane m.in. dla branży reklamowej, które powstają w wyniku połączenia metalu z różnymi tworzywami, a także automaty sprzedażowe. Firma jest otwarta na nawiązanie współpracy z innymi podmiotami – nie tylko w zakresie wykorzystywanych dotychczas surowców. – W naszym regionie jest jeszcze wiele do zrobienia. Mowa o ogólnie pojętym bezpieczeństwie, dbaniu o czystość powietrza, rozwoju i integracji inicjatyw lokalnych, ale również o rozwiązywaniu problemów wykluczenia społecznego, które jest zauważalne w dzielnicy, gdzie znajduje się siedziba eba. Wierzymy, że wspólnie z nowymi kontrahentami będziemy w stanie stworzyć inicjatywę o skali ogólnopolskiej – dodał Jakub Bobusia, Prezes Zarządu eba sp. z o.o.

Przyłbice medyczne, które powstały dzięki inicjatywie „Razem dla Krosna” zostały przekazane placówkom z województwa podkarpackiego. Spośród nich wyróżnić można: Szpital w Krośnie, Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Szpital Specjalistyczny Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny w Brzozowie, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku, SPG Zakład Opieki Zdrowotnej w Miejscu Piastowym, Zakład Leczenia Chorób Narządu Ruchu s.c. Krosno Przychodnia Medicor, NZOZ Domek-Med, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, SGPZOZ
w Brzostku, SP MG ZOZ w Jaśle, ISPP w Krośnie, NSZZP Zarząd Terenowy w Krośnie, Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie, Pogotowie Ratunkowe Podstacja w Jedliczu, MOPR w Krośnie, NZOZ Senior-Med, DPS nr 2 w Krośnie.

Zobacz również:

Eba razem z Wilkami Krosno

Strona internetowa firmy eba:

eba.pl