Emocje żużlowe coraz bliżej! Liga ruszy 4. kwietnia. W maju w Krośnie półfinał IMP

Już tylko dwa i pół miesiąca dzieli nas od startu nowego sezonu żużlowego w Polsce. Na niedzielę 22 marca został zaplanowany pierwszy tegoroczny sparing Wilków Krosno. Będzie to kontrolna potyczka w Gdańsku z tamtejszą pierwszoligową drużyną Zdunek Wybrzeże. Z kolei w ostatni weekend marca Wilki zmierzą się w towarzyskim dwumeczu z innym pierwszoligowcem – Unią Tarnów. Na ten moment nie zapadła jeszcze decyzja, w który dzień (28 lub 29 marca) areną zmagań będzie obiekt w Krośnie.

Rozgrywki 2. Ligi nasza drużyna zainauguruje wyjazdowym meczem z Kolejarzem Rawicz. Klub z Wielkopolski zdecydował właśnie, że wszystkie domowe spotkania będzie organizował w soboty. Mecz Kolejarz – Wilki odbędzie się zatem w sobotę 4 kwietnia. Inauguracja ligowego sezonu 2020 w Krośnie będzie miała miejsce w niedzielę 19 kwietnia kiedy Wilki podejmą przy Legionów niemiecką drużynę Wolfe Wittstock.

Polski Związek Motorowy ogłosił również pełny terminarz rozgrywek na 2020 rok. Miło nam poinformować, że nie lada emocje będą czekać fanów czarnego sportu w Krośnie w dniu 27 maja. W tym terminie na naszym torze odbędzie się półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski z udziałem czołowych krajowych seniorów. W stawce nie zabraknie zawodników z PGE Ekstraligi. Lista startowa będzie znana po turniejach ćwierćfinałowych.

Z kolei 20 sierpnia na krośnieńskim torze zostanie rozegrany eliminacyjny turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

W 2020 roku w Krośnie odbędą się również dwa turnieje fazy grupowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. PZM nie ogłosił jeszcze szczegółowego terminarza rozgrywek DMPJ.

Warto przypomnieć, że w serwisie kupbilet.pl trwa sprzedaż karnetów na sezon 2020. Stałe wejściówki obowiązują na mecze ligowe fazy zasadniczej i imprezy z ramienia PZM (półfinał IMP, eliminacje DMPJ i MMPPK). W karnety można zaopatrzyć się również stacjonarnie w klubowym fan shopie Wilków – sklepie Sportbrand w Galerii Portius przy ulicy Bursaki 23a w Krośnie.

Więcej o karnetach tutaj: wilkikrosno.pl/karnety2020