Walczymy o awans! Już w niedzielę decydujące starcie finałowe w Zielonej Górze

Przed ekipą Cellfast Wilki Krosno pozostał w tym sezonie ostatni, decydujący mecz. Stawką spotkania ze Stelmet Falubazem Zielona Góra jest awans do PGE Ekstraligi. Rewanżowa potyczka w ramach finału eWinner 1. Ligi już w najbliższą niedzielę 18 września 2022 roku o godzinie 16:00!

Cellfast Wilki przystąpią do niedzielnego meczu z 10-punktową przewagą. Nasza drużyna wypracowała ją w pierwszym starciu finałowym w poniedziałek, 12 września na stadionie w Krośnie. Wówczas rywalizacja zakończyła się wynikiem 50:40. – Czeka nas bardzo trudne starcie, ale znamy wartość naszej drużyny. Nie jedziemy do Zielonej Góry by bronić zaliczki. My chcemy wygrać ten mecz – zapowiada trener teamu Cellfast Wilki Ireneusz Kwieciński. – Mamy wszelki podstawy by myśleć o korzystnym dla nas zakończeniu tej finałowej batalii. To na gospodarzach ciąży wielka presja. Oni muszą koniecznie awansować. My z kolei bardzo chcemy to zrobić i mamy na to spore szanse. Ze spokojem przygotowujemy się do tej wyjazdowej konfrontacji – dodaje coach krośnian.

Obie drużyny pojadą finałowy rewanż w niezmienionych składach osobowych. Kosmetyczne roszady nastąpiły jedynie w numeracji zawodników. W ekipie Cellfast Wilków zamienieni pozycjami zostali Tobiasz Musielak z Václavem Milíkiem oraz Krzysztof Sadurski z Franciszkiem Karczewskim. W zespole Stelmet Falubazu dokonano roszady pomiędzy Janem Kvěchem a Krzysztofem Buczkowskim.

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
9. Piotr Protasiewicz
10. Krzysztof Buczkowski
11. Rohan Tungate
12. Jan Kvěch
13. Max Fricke
14. Maksym Borowiak
15. Antoni Mencel

Cellfast Wilki Krosno:
1. Václav Milík
2. Rafał Karczmarz
3. Tobiasz Musielak
4. Mateusz Szczepaniak
5. Andrzej Lebiediew
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski

Ostatni mecz sezonu eWinner 1. Ligi już w niedzielę, 18 września o godzinie 16:00 na stadionie przy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze. Transmisja spotkania w Canal+ Sport 5 oraz Canal+ Online.

Wspierajcie naszą drużynę! Walczymy o awans do PGE Ekstraligi! Bilety na mecz w Zielonej Górze dostępne są w internecie. Fani Cellfast Wilków proszeni są o zakup wejściówek do Sektora Gości zlokalizowanego przy parku maszyn. Link do sprzedaży biletów: Bilety na finał Zielona Góra – Krosno