Mamy nowego toromistrza! Witamy Grzegorza Węglarza w Cellfast Wilkach! [GALERIA]

Miło nam poinformować, że nowym toromistrzem Cellfast Wilki został Grzegorz Węglarz. To postać bardzo dobrze znana w środowisku żużlowym. Nasz nowy track manager przez wiele lat opiekował się torem Betard Sparty Wrocław.

W pierwszej fazie obecnego sezonu 34-letni Węglarz pracował w Rawiczu, ale umowa z klubem z Wielkopolski została przed kilkoma dniami rozwiązana za porozumieniem stron. Węglarz dziś zameldował się w Krośnie, podpisał umowę i od jutra na pełnych obrotach zajmie się krośnieńskim owalem.

Ten uznany specjalista od nawierzchni pochodzi z okolic Gniezna, ale większość zawodowej kariery spędził w PGE Ekstralidze, a dokładnie w Betard Sparcie. Z wrocławskim klubem zdobył kilka medali, w tym mistrzostwo Polski w 2021 roku. Węglarz przygotowywał też wielokrotnie tor we Wrocławiu na turnieje Grand Prix, które zawsze były widowiskowe i obfitowały w wyprzedzania. Był również toromistrzem wrocławskiej edycji Speedway of Nations.

– Oddajemy nasz tor w ręce świetnego fachowca i liczymy na długofalową współpracę. Bardzo cieszy nas fakt pozyskania tak doświadczonego toromistrza. Posiadanie w swoich szeregach człowieka o tak dużym doświadczeniu w pracy nad żużlowymi owalami to jeden z elementów naszej strategii budowy mocnego żużlowego ośrodka – podkreśla dyrektor sportowy krośnieńskiego klubu, Michał Finfa, dodając, że Cellfast Wilki stoczyły o Grzegorza Węglarza udaną rywalizację z kilkoma innymi klubami, które próbowały przyciągnąć go w ostatnim czasie do siebie. Umowa z Grzegorzem Węglarzem została podpisana do końca października z opcją jej przedłużenia. – Pozyskanie Grzegorza Węglarza to pierwszy element reorganizacji w naszym klubie spowodowanej orzeczeniem KOL. Z całą pewnością jednak trener Ireneusz Kwieciński będzie dalej z nami. To, że nie będzie go fizycznie w parku maszyn, to jedynie stan przejściowy. Do tej pory wespół z Ireneuszem odpowiadaliśmy za wynik sportowy i nic się w tej kwestii nie zmieni. Musimy tylko ułożyć schemat działań w nowej, chwilowej rzeczywistości – podkreśla Michał Finfa.

Grzegorz Węglarz rozpoczął wdrażanie się w pracę przy Legionów. – Oglądałem w tym sezonie każdy mecz Wilków w telewizji i mocno kibicowałem. To, jak rozwinął się krośnieński klub na przestrzeni kilku lat, jest imponujące i chcę dołożyć swoją cegiełkę, by Wilki były jeszcze mocniejsze. Tor jest ogromny, jest tu co robić i cieszę się na okoliczność tej pracy – mówi Grzegorz Węglarz, który pomoże Cellfast Wilkom w realizacji złożonego w PZM szczegółowego planu poprawy nawierzchni w Krośnie. – Działamy według planu. Liczy się każdy dzień. Ja nie boję się ani ciężkiej i mozolnej pracy ani działania pod presją. Jestem do tego przyzwyczajony. Obszedłem tor. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ilością sprzętu, który posiada klub. Polewaczki, traktory i inne urządzenia są dobrej jakości. Trzeba jak najszybciej wrócić do treningów i zawodów. Jestem spokojny o rezultaty zaplanowanych działań – powiedział Grzegorz Węglarz. Nowy toromistrz Cellfast Wilków będzie mieszkał w Krośnie na stałe. Hobby Grzegorza Węglarza to dźwiganie ciężarów. Ma na koncie m.in. dwa tytuły wicemistrza Polski strongmanów.