Gwiazdy z PGE Ekstraligi pojadą w Krośnie! Czas na półfinał IMP

Czas na wielkie święto żużla w Krośnie. Już w środę 9. czerwca 2021 roku na torze przy Legionów zobaczymy aż 10 zawodników z PGE Ekstraligi startujących w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Cellfast Wilki będą reprezentować Tobiasz Musielak i Mateusz Szczepaniak.

Partnerem półfinału IMP w Krośnie jest Województwo Podkarpackie – Podkarpackie Przestrzeń Otwarta.

Na starcie środowych zawodów stanie 16 żużlowców. 10 z nich to reprezentanci klubów PGE Ekstraligi, a sześciu na co dzień występuje w eWinner 1. lidze. Awans do wielkiego finału zapewni sobie sześciu najlepszych z krośnieńskich zawodów, a siódmy będzie rezerwowym. Do Krosna przyjadą niezwykle utytułowani zawodnicy. Wśród nich chociażby czterokrotny złoty medalista IMP Janusz Kołodziej z Fogo Unii Leszno czy też mający jeden tytuł w kolekcji Jarosław Hampel z Motoru Lublin. Będą też jego młodsi klubowi koledzy dobrze znający krośnieński tor: Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak, a także tak doświadczeni zawodnicy jak Przemysław Pawlicki z ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz czy Grzegorz Walasek z Arged Malesy Ostrów Wielkopolski.

Cellfast Wilki mają w półfinale dwóch przedstawicieli. Tobiasz Musielak awansował z ćwierćfinału w Rawiczu, w którym okazał się najszybszy. Z kolei Mateusz Szczepaniak zajął 6. miejsce w zawodach rozegranych w Opolu. – Każdy kto przyjedzie do Krosna będzie chciał awansować do finału. Ale ja też chciałbym wywalczyć awans. Mam za sobą już takie występy i fajnie byłoby wjechać do finału w Lesznie. Wprawdzie ten ostatni mecz ze Startem nie wyszedł mi tak jakbym sobie życzył, ale jestem gotowy na walkę w półfinale. Trzeba podjeżdżać ze spokojem pod taśmę, dobrze wychodzić ze startu i kolekcjonować punkty. Będę walczył – zapowiada Szczepaniak.

Początek środowego półfinału o godzinie 17.

Drugi półfinał zostanie rozegrany w Gnieźnie. Z niego do finału awansuje siedmiu zawodników. Pewne miejsce w finałowym turnieju mają uczestnicy tegorocznego cyklu Grand Prix i aktualny mistrz Polski czyli Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak.

Lista startowa – półfinał w Krośnie:

 1. Bartłomiej Kowalski (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
 2. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
 3. Rafał Karczmarz (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 4. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
 5. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
 6. Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
 7. Damian Pawliczak (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
 8. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno)
 9. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)
 10. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
 11. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz)
 12. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 13. Krzysztof Buczkowski (Motor Lublin)
 14. Kacper Gomólski (ROW Rybnik)
 15. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów)
 16. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

 1. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole)
 2. Oskar Bober (Unia Tarnów)

Wejście na półfinał IMP w Krośnie na podstawie całosezonowych karnetów. Obowiązuje zajmowanie miejsc na trybunach według numeracji z karnetów. W dniu zawodów (środa, 9 czerwca) o godz. 13. w kasie stadionu od strony targowicy ruszy również sprzedaż biletów, które będą miały przypisane numery do poszczególnych krzesełek na trybunie krytej i odkrytej.

Cennik biletów:

trybuna kryta – 40 zł

trybuna odkryta – 30 zł

krzesełka 2. wiraż lub miejsca stojące – 20 zł

program zawodów – 5 zł

Na stadionie będą czynne punkty gastronomiczne. Otwarty będzie również fan shop z gadżetami przy wejściu od strony targowicy.