Kenneth Bjerre dołącza do Cellfast Wilków!

Do kadry Cellfast Wilków Krosno dołączył nowy zawodnik – Kenneth Bjerre. Jest plan, by duński żużlowiec zadebiutował w barwach naszej drużyny już w najbliższą niedzielę w ramach wyjazdowego meczu z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

Wzmocnienie zespołu było konieczne po tym, jak urazu barku podczas spotkania w Rybniku doznał Dimitri Berge. Kenneth Bjerre zasilił nasz klub na zasadzie wypożyczenia z Unii Tarnów, z którą związał się kontraktem warszawskim na sezon 2024.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z Dimitrim, który wraca do zdrowia w rodzinnej Francji. Dziś nie wiadomo, ile dokładnie potrwa jego rekonwalescencja. Jazda do końca rundy zasadniczej z zastosowaniem zastępstwa zawodnika obarczona byłaby bardzo dużym ryzykiem – stąd angaż Kennetha Bjerre, z którym związaliśmy się motywacyjnym kontraktem. Mówiąc w skrócie – wartość jego wynagrodzenia będzie uzależniona od jego wyników na torze. Byliśmy w kontakcie z Kennethem od tygodnia. Wczoraj wieczorem zawodnik przyjął warunki naszej propozycji. Cieszymy się na okoliczność poszerzenia naszej kadry – powiedział dla serwisu wilkikrosno.pl prezes krośnieńskiego klubu Grzegorz Leśniak.