Komunikat Cellfast Wilki Krosno w sprawie Kacpra Szopy

W związku z wczorajszą publikacją Kacpra Szopy w serwisie zrzutka.pl pragniemy zdementować przedstawione tam informacje wprowadzające w błąd opinię publiczną.

Ojciec zawodnika otrzymał już we wrześniu 2023 roku do wyboru zarówno propozycję kontraktu w Cellfast Wilkach Krosno, jak i zgodę na zmianę barw klubowych. Opiekun Kacpra Szopy od razu jednak jednoznacznie i kategorycznie odrzucił wariant jazdy w krośnieńskich barwach i poinformował, że syn będzie kontynuował żużlową przygodę w innym klubie.

Po upływie dwóch miesięcy w ostatnim dniu okna transferowego tj. 14 listopada 2023 roku, w godzinach popołudniowych ojciec zawodnika zgłosił się do klubu informując o braku znalezienia nowego pracodawcy i prosząc o podpisanie przynależności klubowej w Wilkach na kolejny rok bez określenia warunków finansowych. Otrzymaliśmy wówczas informację, iż w dalszym ciągu Kacper Szopa nie ma zamiaru jazdy w Krośnie i nadal rozmawia z innymi klubami na temat zmiany barw.

Nie chcąc hamować rozwoju zawodnika, zgodziliśmy się na jego udział w przedsezonowych treningach na torze w Krośnie. Ze zdumieniem przeczytaliśmy, iż po treningowym upadku zawodnik nie otrzymał wsparcia od naszego klubu i założył zrzutkę wśród kibiców na nieokreślone przez nikogo niezależnego straty sprzętowe. To wyjątkowo perfidna manipulacja dokonana przez otoczenie zawodnika. Apelujemy, by nie ulegać przekazowi zawartemu w wyżej wymieniowej zrzutce.

Jednocześnie w związku z zaistniałą sytuacją podkreślamy iż obecnie tak jak sam zawodnik my również nie widzimy już możliwości kontynuacji współpracy i nadal umożliwiamy rozwój poza strukturami Cellfast Wilków. Nasz klub w momencie zmiany barw klubowych będzie oczekiwał jedynie zwrotu poniesionych w procesie szkolenia nakładów finansowych. Dla transparentności pragniemy poinformować, że na same przygotowanie do sezonu 2023 Kacper Szopa otrzymał 200 tysięcy złotych netto, wypłacone w całości zgodnie z kontraktem przed rozgrywkami. W tym miejscu musimy zaznaczyć, iż przez 3 lata współpracy z Kacprem Szopą, otoczeniu zawodnika zawsze nie odpowiadała forma ani kontraktu amatorskiego, ani zawodowego, a opiekun Kacpra nieustannie przyjmuje roszczeniową postawę w każdym elemencie. Stąd dzisiejsza decyzja o definitywnym zakończeniu współpracy.

Dodajmy, iż żużlowe licencje w naszym klubie uzyskują kolejni wychowankowie w kategoriach 500cc i 250cc, a nasza żużlowa akademia rozwija się zgodnie z planem. Liczymy, że postępy naszych młodych zawodników będą cieszyć już w tym sezonie w zawodach DMPJ, kategorii 250cc oraz miniżużla.

Grzegorz Leśniak
Prezes Cellfast Wilki Krosno

Michał Finfa
Dyrektor Zarządzający Cellfast Wilki Krosno