Mamy nowego Wilka! Arkadiusz Kordek z licencją „Ż”!

Bardzo dobre wieści napłynęły do nas z Opola. Na torze lokalnego Kolejarza licencję „Ż” w kategorii 250cc zdobył 13-letni adept Akademii ORLEN Cellfast Wilki Krosno, Arkadiusz Kordek.

– Arkadiusz ma przed sobą przyszłość. Widać zadatki na dobrego zawodnika. Zdał licencję za pierwszym podejściem na torze, z którym pierwszy raz w życiu miał do czynienia. Dodatkowo opolski owal jest bardzo krótki i techniczny. Bardzo się cieszymy z nowego wychowanka – nie ukrywa radości trener Cellfast Wilki, Ireneusz Kwieciński. Zamieszkały w Medyce Arkadiusz Kordek urodził się 20 stycznia 2009 roku. Pierwsze kroki w przygodzie z żużlem stawiał na mini torze Spartana Przemyśl. Do Krosna trafił dzięki współpracy Cellfast Wilków ze Spartanem. – Arkadiusz trenuje na obiekcie w Krośnie od poprzedniego sezonu. Świetnie się rozwija, czego dowodem jest dzisiejsza licencja – dodaje Ireneusz Kwieciński. Od sezonu 2023 Arkadiusz Kordek będzie występował w rozgrywkach kategorii 250cc, do których udziału zobligowane są wszystkie kluby PGE Ekstraligi. Nasz klub będzie miał również swoją drużynę w lidze Ekstraliga U24 oraz w kategorii 85-125cc.

Arkadiusz Kordek to kolejny wychowanek Cellfast Wilków spod ręki trenera Ireneusza Kwiecińskiego. Przypomnijmy, że ostatnimi podopiecznymi trenera, którzy zdobyli licencje żużlowe byli Kacper Szopa, Patryk Nater i Miłosz Grygolec.

Gratulacje dla naszego młodego Wilczka!