Odszedł Wiesław Gembicz, budowniczy KKŻ-u Krosno

Z przykrością informujemy, że w wyniku ciężkiej choroby zmarł Wiesław Gembicz, były wieloletni prezes KKŻ-u Krosno oraz członek zarządu ŻKS-u Krosno.

Wiesław Gembicz był jednym z budowniczych krośnieńskiego żużla w drugiej połowie lat 80-tych. To między innymi dzięki niemu w 1988 roku, po 19-letniej przerwie reaktywowano sport żużlowy w Krośnie, a w latach 90-tych w czasach świetności KKŻ-u w Krośnie startowali między innymi Jozsef Petrikovics czy Laszlo Bodi, a Maciej Bargiel sięgnął po Brązowy Kask.

Wiesław Gembicz był człowiekiem bezgranicznie oddanym pracy dla krośnieńskiego żużla. Przez wiele lat pełnił również funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Krośnie. Uroczystości pogrzebowe Wiesława Gembicza rozpoczną się w najbliższy poniedziałek 27 lipca 2020 roku o godz. 14. mszą świętą w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Korczynie. Następnie kondukt pogrzebowy odprowadzi ciało śp. Wiesława Gembicza na cmentarz parafialny w Korczynie. Wiesław Gembicz odszedł od nas w wieku 74 lat.

Zarząd i zawodnicy Wilków Krosno składają wyrazy współczucia rodzinie zmarłego byłego prezesa KKŻ-u Krosno.