Żużlowa młodzież rusza na start! ORLEN Cellfast Wilki Krosno rozpoczynają rywalizację

Już we wtorek 23 kwietnia młodzi żużlowcy teamu ORLEN Cellfast Wilki Krosno rozpoczną rywalizację w ramach sezonu 2024 rozgrywek U24 Ekstraligi.

Przed rokiem krośnianie wygrali rundę zasadniczą zmagań żużlowych drużyn do 24 roku życia i następnie sięgnęli po wicemistrzostwo ligi ulegając jedynie Stali Gorzów. W pierwszym meczu o złoto gorzowianie wygrali na swoim owalu 49:40. Rewanż zakończył się rezultatem 49:41 dla ORLEN Cellfast Wilków, co złożyło się na wynik 90:89 na korzyść rywali w finałowym dwumeczu. Team ORLEN Cellfast WIlki Krosno w minionym roku spisywał się świetnie również w innych młodzieżowych rozgrywkach żużlowych – Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. To zmagania ekip do 21 roku życia. Młoda Wataha okazała się bezkonkurencyjna na krajowej arenie sięgając w gronie 22 uczestników po złoty medal.

Sezon 2024 to już trzeci rok współpracy ORLENU z klubem z Krosna polegającej na wsparciu szkolenia żużlowych adeptów i juniorów rywalizujących w rozgrywkach młodzieżowych. Na mocy podpisanej właśnie nowej umowy będzie to trzeci z rzędu sezon startu krośnieńskiej żużlowej młodzieży pod szyldem ORLEN Cellfast Wilki.

– Bardzo cieszymy się, że ta współpraca rozwija się i przynosi wymierne korzyści dla naszych młodzieżowców. Najlepszym dowodem są rezultaty z minionego sezonu, kiedy zdobyliśmy złoto DMPJ oraz wicemistrzostwo U24 Ekstraligi, ulegając drużynie z Gorzowa jednym maleńkim punkcikiem. Warto podkreślić, że nasze grupy młodzieżowe liczą już ponad 50 adeptów i juniorów. Możemy już nawet mówić o kilku wychowankach akademii ORLEN Cellfast Wilków Krosno, którzy uzyskali żużlowe licencje i startują w oficjalnych zawodach. Oskar Kręglicki i Arkadiusz Kordek zdobyli w minionym sezonie nawet 3 miejsce w Drużynowym Pucharze Ekstraligi 250cc – podkreśla prezes Cellfast Wilków Krosno Grzegorz Leśniak.

– Z optymizmem podchodzimy do zbliżających się rozgrywek młodzieżowych. Najważniejszy jest rozwój naszej żużlowej akademii. Dzięki wsparciu partnera którym jest ORLEN nasi młodzi żużlowcy mają zabezpieczony odpowiedni sprzęt i kadrę trenerską – dodaje sternik krośnieńskiego żużla.

– Udział w U24 Ekstralidze i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów pozwala nam na zebranie cennego doświadczenia oraz rywalizację z najlepszymi w naszym wieku. To na pewno zaprocentuje w przyszłości. Również w tym sezonie celujemy wysoko – zapowiada jeden z czołowych juniorów startujących zarówno w seniorskim teamie Cellfast Wilki Krosno, jak i w juniorskiej drużynie ORLEN Cellfast Wilków oraz medalista U24 Ekstraligi i DMPJ z sezonu 2023, Piotr Świercz.

Terminarz rozgrywek U24 Ekstraligi z udziałem ORLEN Cellfast Wilków (wszystkie mecze we wtorki):

1. runda (23.04) – KS Toruń – ORLEN Cellfast Wilki Krosno
2. runda (30.04) – ORLEN Cellfast Wilki Krosno – Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno
3. runda (7.05) – ORLEN Cellfast Wilki Krosno – Motor Lublin
4. runda (14.05) – U24 Beckhoff Sparta Wrocław – ORLEN Cellfast Wilki Krosno
5. runda (21.05) – GKM Grudziądz – ORLEN Cellfast Wilki Krosno
6. runda (28.05) – ORLEN Cellfast Wilki Krosno – Falubaz Zielona Góra
7. runda (4.06) – Tauron U24 Włókniarz Częstochowa – ORLEN Cellfast Wilki Krosno
8. runda (11.06) – pauza
9. runda (18.06) – ORLEN Cellfast Wilki Krosno – Enea Stal Gorzów
10. runda (25.06) – ORLEN Cellfast Wilki Krosno – KS Toruń
11. runda (2.07) – Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno – ORLEN Cellfast Wilki Krosno
12. runda (16.07) – Motor Lublin – ORLEN Cellfast Wilki Krosno
13. runda (23.07) – ORLEN Cellfast Wilki Krosno – GKM Grudziądz
14. runda (30.07) – ORLEN Cellfast Wilki Krosno – Tauron U24 Włókniarz Częstochowa
15. runda (6.08) – Falubaz Zielona Góra – ORLEN Cellfast Wilki Krosno
16. runda (13.08) – ORLEN Cellfast Wilki Krosno – U24 Beckhoff Sparta Wrocław
17. runda – pauza
18. runda (27.08) – Enea Stal Gorzów – ORLEN Cellfast Wilki Krosno

Finał – mecze o 1. miejsce:
10.09 – 1. mecz
17.09 – 2. mecz