Czas rozstrzygnąć ćwierćfinał. Rewanż z Landshut już w czwartek 11 sierpnia

Cellfast Wilki Krosno są bardzo blisko wywalczenia awansu do półfinału eWinner 1. Ligi. Aby to stało się faktem, podopieczni trenera Ireneusza Kwiecińskiego muszą pokonać w dwumeczu drużynę Trans MF Landshut Devils. Decydujące starcie już w najbliższy czwartek 11 sierpnia 2022 roku o godzinie 20 na stadionie przy ul. Legionów 1!

Krośnianie spisali się znakomicie w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu w minioną niedzielę. W Niemczech Cellfast Wilki zwyciężyły w stosunku 50:40. Ze świetnej strony zaprezentował się Mateusz Szczepaniak oraz wracający po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi Andrzej Lebiediew. Solidną dawkę punktów dopisali do konta drużyny również Vaclav Milik czy Franciszek Karczewski. Teraz ostatecznie wyjaśnią się losy ćwierćfinałowej batalii „Wilków” z „Diabłami”. Należy pamiętać, iż dwie z trzech drużyn, które zbiorą najwyższy dorobek punktowy w ćwierćfinałach, zostaną rozstawione w kolejnej fazie rozgrywek i trafią na teoretycznie słabszych rywali.

– Jesteśmy już bardzo blisko półfinału ligi, ale musimy zachować pełną koncentrację. Nie ma mowy o lekceważeniu rywala, bo to może się bardzo źle skończyć. Chcemy wygrać ten rewanż i dać dużo radości krośnieńskim kibicom – zapowiada menedżer Cellfast Wilki, Michał Finfa. – „Diabły” to mocny zespół z wyrazistym liderem, którym jest Kai Huckenbeck. Nikogo się jednak nie boimy. Mamy w końcu kompletną drużynę i bez problemów zdrowotnych. W meczu pojedzie Keynan Rew i liczymy, że dobrze zapunktuje. Czeka nas bardzo ciekawa konfrontacja – dodaje Michał Finfa.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
9. Tobiasz Musielak
10. Keynan Rew
11. Mateusz Szczepaniak
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Franciszek Karczewski
15. Krzysztof Sadurski

Trans MF Landshut Devils:
1. Kai Huckenbeck
2. Kim Nilsson
3. Valentin Grobauer
4. Mads Hansen
5. Dimitri Berge
6. Mario Niedermeier
7. Norick Bloedorn

Spotkanie rewanżowe odbędzie się już w najbliższy czwartek, 11 sierpnia o godzinie 20:00. Na ten mecz obowiązują bilety i karnety ze spotkania Cellfast Wilki Krosno – Stelmet Falubaz Zielona Góra. Wciąż dostępne są w sprzedaży bilety-cegiełki. Nabycie takiego biletu pomoże zmniejszyć straty krośnieńskiego klubu za porażkę walkowerem i konieczność zapłaty kar dla klubu z Zielonej Góry oraz do PZM. Bilety na czwartkowy wieczór wciąż są dostępne – na portalu KupBilet.pl, w środę (dzień przed meczem) w godzinach do 10 do 17 w siedzibie klubu oraz w dniu meczowym od godziny 18:00 w kasach przy stadionie. Bramy stadionu otwarte będą również od 18:00. Start meczu o 20. Tym samym spotkanie odbędzie się przy jupiterach.

Nie może Was zabraknąć! Razem walczymy o półfinał!