Wilki zamknęły sezon 2020. Zawodnicy otrzymali wszystkie płatności

Miło nam poinformować, że klub Wilki Krosno dokonał pełnego rozliczenia ze wszystkimi zawodnikami za sezon 2020. Żużlowcy, którzy reprezentowali krośnieński klub otrzymali w stu procentach wynagrodzenia za zdobyte punkty oraz zostały wobec nich dokonane płatności za wszelkie inne zobowiązania. Tym samym Wilki Krosno są już w tym momencie gotowe do tradycyjnego posezonowego audytu PZM. – Stabilność finansowa i dokonywanie regularnych płatności wobec zawodników to priorytet w naszej strategii. Zawodnicy mieli regulowane wszystkie faktury tuż po ich wystawieniu. Tak było przez cały sezon, mieli zatem pełny komfort pod każdym względem. Podkreślę, że chodzi tu zarówno o rozliczenia kontraktów PZM, jak i wszelkich innych finansowych zobowiązań – informuje prezes Wilki Krosno SA Grzegorz Leśniak. – Zamknęliśmy sezon na zero i to nas bardzo cieszy. Nie było to łatwe zadanie, bowiem zespół wygrywał bardzo wysoko. Mamy imponującą średnią za ten sezon. Wielokrotnie do zapłaty było ponad 70 punktów uwzględniając bonusy. To potężne koszty, ale życzyłbym sobie by Wilki zawsze wygrywały. Dzięki wsparciu urzędu miasta i naszych partnerów oraz rzecz jasna kibiców mamy w pełni rozliczony z zawodnikami sezon 2020. Z innymi kontrahentami rozliczamy się również na bieżąco – dodaje szef krośnieńskiego klubu.

Wilki spokojne czekają na audyt PZM. Tuż po audycie ruszy z kolei proces licencyjny do eWinner 1. Ligi na sezon 2021. Ostatnio rada miasta Krosna zapisała w budżecie środki na wykonanie oświetlenia toru żużlowego i płyty boiska piłkarskiego na stadionie przy Legionów 1. Według założeń maszty mają być gotowe w marcu przyszłego roku. Posiadanie stosownego oświetlenia toru to wymóg regulaminowy PZM by klub otrzymał licencję na udział w eWinner 1. Lidze. Rozgrywki bezpośredniego zaplecza PGE Ekstraligi transmitowane są na platformie Canal+.

Pierwszą transmisją telewizyjną z Krosna w przyszłym roku będzie Super Mecz pomiędzy Wilkami Krosno i Fogo Unią Leszno. Będzie to czwarta edycja spotkania pomiędzy mistrzem 2. Ligi i najlepszą drużyną kraju. To mecz otwierający sezon 2021 w Polsce. Z krośnieńskim klubem kontaktowali się już organizujący przedsięwzięcie przedstawiciele firmy SpeedwayEvents. Prawa telewizyjne do Super Meczu posiada TVP Sport.