Sezon 2021 w pełni rozliczony. Cellfast Wilki gotowe na licencję

Miło nam poinformować, że klub Wilki Krosno SA dokonał zamknięcia sezonu 2021 pod względem wszystkich rozliczeń finansowych. Tym samym krośnieński klub jest w pełni gotowy do udziału w procesie licencyjnym Polskiego Związku Motorowego, który będzie miał miejsce na przełomie listopada i grudnia.
– Cieszymy się, że możemy poinformować o pełnym rozliczeniu. Taki sam komunikat wydajemy co roku po sezonie. Tegoroczne rozgrywki były dla nas bardzo długie i wyczerpujące. Rozegraliśmy aż osiemnaście meczów ligowych. W Krośnie odbyło się również sporo innych imprez pozaligowych. To wszystko pociągało za sobą duże wyzwanie organizacyjne i finansowe. Ostatnie spotkanie miało miejsce dopiero 3. października. Sezon był tym samym niezwykle intensywny i emocjonujący. Osiągnęliśmy wicemistrzostwo eWinner 1. Ligi. Dosłownie otarliśmy się o awans do PGE Ekstraligi. To największy sukces w historii krośnieńskiego żużla. Jednocześnie zawsze bardzo szczegółowo planowaliśmy i realizowaliśmy zadania budżetowe. W klubie nie ma nieuregulowanej faktury. W żużlu to wielka sprawa bowiem ta dyscyplina jest wyjątkowo trudna do szczegółowego zaplanowania i rozliczenia. Szczegółowa analiza każdego kroku pozwoliła zamknąć sezon bez jakichkolwiek zaległości – podkreśla prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak.


Krośnieński klub jest w stu procentach rozliczony z wszystkimi zawodnikami, którzy reprezentowali barwy wilczej watahy w sezonie 2021 w rozgrywkach ligowych oraz zawodach DMPJ. Warto podkreślić, że budżet krośnieńskiego klubu w porównaniu z sezonem 2020, kiedy drużyna z kompletem zwycięstw wygrała zmagania 2. Ligi Żużlowej, powiększył się blisko trzykrotnie co świadczy o skali wykonanej pracy i wzorowych relacjach ze sponsorami, którzy widzą pozytywne wartości wynikające ze współpracy z klubem.
– W całości rozliczyliśmy się z zawodnikami zarówno z płatności wynikających z kontraktów PZM jak i zobowiązań sponsorskich. W trakcie całego kończącego się właśnie sezonu płatności dla wszystkich zawodników realizowaliśmy na bieżąco dzięki czemu zespół miał komfort pracy. Również z wszystkimi innymi kontrahentami rozliczaliśmy i rozliczamy się na bieżąco. Wiarygodność i pełna wypłacalność to priorytet w naszych działaniach. Mamy grono wspaniałych partnerów. Nasi sponsorzy chcą razem z nami budować coraz mocniejszy klub. Tak samo jest z władzami miasta. Wszystkim naszym partnerom na czele ze sponsorem tytularnym – firmą Cellfast bardzo dziękujemy za owocną współpracę.
Wespół z wiceprezesem Wilków Robertem Węgrzynem, który wykonuje ogrom pracy z partnerami klubu, jesteśmy dumni i szczęśliwi z rozwoju klubu i satysfakcji, którą od trzech lat mają fani żużla w Krośnie – podsumowuje Grzegorz Leśniak.
Cellfast Wilki ze spokojem oczekują na audyt PZM i wspomniany proces licencyjny.