Utalentowany Słoweniec kolejnym członkiem watahy

20-letni Nick Skorja w Krośnie. Słoweniec parafował umowę z Wilkami i w przyszłym sezonie zadebiutuje w polskiej lidze.
– Pierwszy sezon startów w Polsce będzie dla mnie fajnym wyzwaniem. W tym roku ścigałem się w Lesznie podczas mistrzostw świata juniorów, w których mogłem pojechać lepiej. Zawsze podziwiałem jazdę Darcy Ward’a i podglądałem Jurice Pavlica. Jazda w Wilkach Krosno da mi kontakt z bardzo dobrymi zawodnikami – powiedział nowy żużlowiec naszego klubu.
W lipcu 2019 roku Nick skończy 21 lat. Pochodzi z miejscowości Lasko, a jego klubem w Słowenii jest AMTK Ljubljana.
W tym roku zakwalifikował się do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów zajmując w Libercu 4. miejsce. Zdobył tam 10 punktów w pięciu startach, notując w pierwszym swym wyścigu defekt na prowadzeniu przed Danielem Kaczmarkiem i na końcu zawodów wygrywając bieg o 4. pozycję. W tegorocznej generalce IMŚJ uplasował się na 13. pozycji.
Razem z rodakami – Matejem Zagarem i Maticem Ivacicem jechał w półfinale Speedway of Nations w Teterowie, gdzie w trzech wyścigach wywalczył punkt. Jako rezerwowy wystartował – w miejsce Taia Woffindena – w jednym wyścigu Grand Prix w Krsko, przegrywając z Gregiem Hancockiem, Bartoszem Zmarzlikiem i Maciejem Janowskim.
Sportowym idolem Skorji spoza żużla jest Tim Gajser czyli reprezentant Słowenii w motocrossie. Nickowi życzymy szybkiej jazdy i wielu punktów barwach Wilków. Witamy w krośnieńskiej ekipie!