Wilki poprowadzi Janusz Ślączka! [Zdjęcia]

Stało się! Janusz Ślączka podpisał kontrakt z Wilkami Krosno i to on poprowadzi nowy klub w najbliższym sezonie. – Startowałem kiedyś w Krośnie jako zawodnik. Funkcję trenera też już tu pełniłem, aczkolwiek bardzo krótko zastępując w 2006 roku Rafała Wilka. Teraz melduję się ponownie w tym mieście. Ciekawe wyzwanie przed nami. Tor dobrze znam z jazdy, ale jest inna nawierzchnia nad którą trzeba solidnie popracować, no i nowi ludzie, chcący budowy prężnego klubu – powiedział z uśmiechem trener Ślączka po podpisaniu kontraktu. Z 47-letnim szkoleniowcem Wilki Krosno SA związały się umową na najbliższy sezon. – Kibice na pewno oczekują fajnego wyniku, więc będziemy chcieli zrobić trochę niespodzianek. Mamy szeroką kadrę, a w niej kilku naprawdę dobrych zawodników, którzy powinni dać nam wiele satysfakcji. Jesteśmy dobrej myśli i liczymy na pomoc kibiców, bo tych w Krośnie zawsze było sporo niezależnie od wyniku – podkreślił nowy opiekun Wilków.

Janusz Ślączka wraca do Krosna po 12-letniej przerwie. Fot. PaweŁ Bialic/wilkikrosno.pl

Ostatnio szkoleniowiec z Rzeszowa pracował w Orle Łódź, którego prowadził na zapleczu ekstraligi. Wcześniej trenował m.in. macierzystą Stal Rzeszów i Speedway Miszkolc.
Jako żużlowiec Janusz Ślączka jeździł w barwach krośnieńskiego klubu w latach 2002 – 2006. Znany był z ambitnej walki na dystansie i charakterystycznej jazdy przy krawężniku. Zdobywał wiele cennych punktów w drużynie, w której występowali m.in. Rafał Wilk, Rafał Trojanowski czy Martin Vaculik. – Cieszymy się, że pozytywnie zakończyliśmy negocjacje z trenerem Ślączką. Będzie odpowiadał zarówno za pierwszy zespół i prowadzenie go w meczach ligowych jak i szkolenie adeptów. W styczniu i lutym planujemy zajęcia dla szkółki w zamkniętych obiektach, a od wiosny treningi na torze przy Legionów. Wierzymy, że nowy trener swoim bogatym doświadczeniem i cennymi wskazówkami doda skrzydeł naszym młodym i również tym dorosłym Wilkom z pierwszej drużyny. Postawiliśmy na postać sprawdzoną na wielu polach – powiedział prezes zarządu Robert Dobosz. – Trenerska jakość Janusza Ślączki pozwala nam myśleć optymistycznie o pierwszym sezonie działalności naszego klubu. Liczymy, że nowy szkoleniowiec da nam wiele dobrego i pomoże w budowie profesjonalnego klubu, który sprawi wiele radości podkarpackim kibicom i naszym partnerom – dodał wiceprezes klubu Grzegorz Leśniak.

[Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”Janusz Ślączka trenerem Wilków!”]