Za nami Puchar GKSŻ pod patronatem Jerzego Borcza

Tor żużlowy w Krośnie był dziś areną zmagań O Puchar GKSŻ 250 cc pod Patronatem Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzego Borcza. Zawody zostały rozegrane na motocyklach o pojemności 250 cc a rywalizowali w nich żużlowcy w wieku 14-15 lat. Najlepszy po dodatkowym wyścigu o pierwsze miejsce okazał się Emil Maroszek z Polonii Bydgoszcz. Drugie miejsce zajął Antoni Kawczyński z Wybrzeża Gdańsk a na najniższym stopniu podium uplasował się Eryk Farański z WTS Wrocław.

Po turnieju nagrody najlepszym zawodnikom wręczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz oraz prezes Wilków Krosno Grzegorz Leśniak i wiceprezes krośnieńskiego klubu Robert Węgrzyn.

banner gksz puchar

Wyniki za portalem SportoweFakty.pl:

1. Emil Maroszek (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA) – 14+3 (3,3,3,2,3)
2. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) – 14+2 (3,2,3,3,3)
3. Eryk Farański (WTS Wrocław SA) – 14+1 (3,3,3,3,2)
4. Marcel Kowolik (Włókniarz Częstochowa SA) – 11 (2,2,2,3,2)
5. Eryk Kamiński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) – 9 (2,3,1,3,0)
6. Gracjan Szostak (TŻ OStrovia SA) – 9 (1,2,2,2,2)
7. Krystian Gręda (RKS Kolejarz Rawicz) – 8 (1,3,2,1,1)
8. Szymon Tomaszewski (KS ROW Rybnik SA) – 8 (2,1,2,2,1)
9. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów Wielkopolski SA) – 7 (3,w/u1,w/u,1,3)
10. Jakub Panicz (WTS Wrocław SA) – 6 (t,1,3,1,1)
11. Tymon Kotala (WTS Wrocław SA) – 5 (0,0,1,2,2)
12. Adam Putkowski (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA) – 5 (1,2,1,0,1)
13. Kamil Witkowski (Unia Leszno SSA) – 4 (w/u4,1,0,0,3)
14. Krzysztof Skorczyk (Unia Leszno SSA) – 3 (0,1,1,1,d)
15. Kacper Mania (Unia Leszno SSA) – 2 (2)
16. Emil Konieczny (Unia Leszno SSA) – 1 (1,0,0,w/u,0)
17. Krystian Buczyński (Unia Leszno SSA) – 0 (0,0,0,0,0)

plakat gksz puchar

Bieg po biegu:
1. (74,63) Farański, Kowolik, Putkowski, Skorczyk
2. (75,77) Kawczyński, Kamiński, Szostak, Witkowski (w/u4)
3. (74,81) Maroszek, Mania, Gręda, Kotala, Panicz (t)
4. (75,72) Andrzejczak, Tomaszewski, Konieczny, Buczyński
5. (75,34) Maroszek, Kawczyński, Skorczyk, Buczyński
6. (75,72) Gręda, Kowolik, Witkowski, Konieczny
7. (77,62) Kamiński, Putkowski, Panicz, Andrzejczak (w/u1)
8. (75,25) Farański, Szostak, Tomaszewski, Kotala
9. (76,31) Panicz, Tomaszewski, Skorczyk, Witkowski
10. (74,94) Kawczyński, Kowolik, Kotala, Andrzejczak (w/u)
11. (74,34) Maroszek, Szostak, Putkowski, Konieczny
12. (74,03) Farański, Gręda, Kamiński, Buczyński
13. (76,53) Kamiński, Kotala, Skorczyk, Konieczny (w/u)
14. (75,31) Kowolik, Szostak, Panicz, Buczyński
15. (74,97) Kawczyński, Tomaszewski, Gręda, Putkowski
16. (74,28) Farański, Maroszek, Andrzejczak, Witkowski
17. (75,94) Andrzjeczak, Szostak, Gręda, Skorczyk (d)
18. (74,94) Maroszek, Kowolik, Tomaszewski, Kamiński
19. (75,50) Witkowski, Kotala, Putkowski, Buczyński
20. (74,41) Kawczyński, Farański, Panicz, Konieczny
Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
21. (75,03) Maroszek, Kawczyński, Farański
NCD uzyskał Eryk Farański w 12. biegu.
Sędziował: Andrzej Kraskiewicz.