Zmiana w sztabie szkoleniowym Cellfast Wilków. Janusz Stachyra dołącza do teamu

Janusz Stachyra dołączył do sztabu szkoleniowego Cellfast Wilki. Doświadczony trener zajął w obozie krośnieńskiej drużyny miejsce Sebastiana Ułamka i będzie pełnił funkcję trenera drużyny w rozgrywkach U24 Ekstraliga oraz DMPJ. Zmiana szkoleniowca w sztabie podyktowana jest koniecznością większego zaangażowania się Sebastiana Ułamka w sprawy zawodowe.

– Z trenerem Sebastianem rozstaliśmy się w bardzo dobrej atmosferze. Znamy się wiele lat. Jeśli tylko będą możliwości zawodowe, to będzie nam pomagał. Prowadzona przez niego i jego brata firma transportowa wymaga znacznie większego zaangażowania, niż było to planowane na bieżący rok. Dodatkowo odległość dzieląca Krosno od Częstochowy nie pomagała nam w ułożeniu grafika, a wiadomo że PGE Ekstraliga i rozbudowana piramida szkoleniowa oraz liczne zmagania w klasach młodzieżowych wymagają ogromnego zaangażowania i czasu – mówi dyrektor sportowy Cellfast Wilków, Michał Finfa.

– Zmianę przeprowadziliśmy bardzo płynnie i zaprosiliśmy do współpracy Janusza Stachyrę, który ma do nas znacznie bliżej. Janusz pozostawał dyspozycyjny czasowo i już rozpoczął swoją pracę. Sztab jest zatem kompletny i wszystkie zadania rozdzielone – dodaje Michał Finfa, który będzie prowadził Cellfast Wilki w PGE Ekstralidze wespół z pierwszym trenerem krośnieńskiej drużyny Ireneuszem Kwiecińskim. W sztabie jest również Tomasz Chrzanowski, który odpowiada za najmłodszych adeptów z klasy mini żużla oraz pełni rolę opiekuna Marko Lewiszyna.

Dyrektor sportowy Cellfast Wilki Krosno Michał Finfa i trener Janusz Stachyra.

Aktualnie drużyna Cellfast Wilków przebywa na mini zgrupowaniu poza Krosnem. Sobotni wspólny trening w Łodzi z Orłem został odwołany na prośbę łodzian. Cellfast Wilki jednak nie próżnują. Dziś i jutro podopieczni Ireneusza Kwiecińskiego będą szlifować formę w Rawiczu. W międzyczasie ekipa ma zaplanowaną również oficjalną sesję zdjęciową dla stacji Canal+ i PGE Ekstraligi.

Prace na torze w Krośnie dobiegły końca i owal przy Legionów uzyskał dziś licencję PZM na treningi i sparingi. Na 5 kwietnia zaplanowana została wizytacja przedstawicieli PGE Ekstraligi i generalny odbiór całego stadionu po zimowej modernizacji. Wielka inauguracja sezonu w Krośnie w niedzielę 16 kwietnia o godz. 16.30. Wówczas do Cellfast Wilki zmierzą się z For Nature Solutions Apatorem Toruń. Tydzień wcześniej ekipa trenera Ireneusza Kwiecińskiego i Michała Finfy będzie rywalizować w pierwszym ligowym starciu na torze w Lesznie z tamtejszą Fogo Unią.