Znamy ostateczne składy na mecz Północ – Południe

Poznaliśmy ostateczne składy drużyn na mecz Północ vs Południe o puchar Fundacji PZM, który odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 14.00 w Krośnie. Na torze przy Legionów zobaczymy dwóch przedstawicieli Cellfast Wilków: Tobiasza Musielaka i Andrzeja Lebedevsa. Bilety są dostępne na stronach bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Składy drużyn są oparte o zawodników klubów eWinner 1. Ligi Żużlowej. Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego. W zespole Północy wystąpią żużlowcy drużyn z Bydgoszczy, Gdańska, Gniezna i Łodzi. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy zespołów z Krosna, Ostrowa Wielkopolskiego, Rybnika i Tarnowa. Drużyny wystąpią w siedmioosobowych składach (bez żużlowców pod nr 8 i 16; jest za to żużlowiec U-24).

Trenerzy musieli uwzględnić w składzie przedstawiciela każdego klubu, przy czym jeden zespół może reprezentować maksymalnie dwóch zawodników. Adam Skórnicki (Północ) i Ireneusz Kwieciński (Południe) dokonali pewnych korekt w stosunku do pierwotnie wysłanych powołań (mecz Północ vs Południe został przełożony z 24 lipca na 22 sierpnia). Mogli już bowiem skorzystać z żużlowców, którzy w pierwotnym terminie startowali na torze w Macon w Mistrzostwach Europy Par.

Składy drużyn na mecz Północ vs Południe

Północ

 1. Wiktor Kułakow (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 2. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 3. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno)
 4. Luke Becker (Orzeł Łódź)
 5. Wadim Tarasienko (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 6. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 7. Mateusz Dul (Orzeł Łódź)

Trener: Adam Skórnicki (Orzeł Łódź)

Zawodnicy oczekujący: Timo Lahti (obcokrajowiec, Aforti Start Gniezno), Marcin Nowak (senior, Orzeł Łódź), Alan Szczotka (junior, Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Andreas Lyager (u24, Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

Południe

 1. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
 2. Kacper Gomólski (ROW Rybnik)
 3. Patrick Hansen (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
 4. Siergiej Łogaczow (ROW Rybnik)
 5. Andrejs Lebedevs (Cellfast Wilki Krosno)
 6. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów)
 7. Dawid Rempała (Unia Tarnów)

Trener: Ireneusz Kwieciński (Cellfast Wilki Krosno)

Zawodnicy oczekujący: Vaclav Milik (obcokrajowiec, Cellfast Wilki Krosno), Mateusz Szczepaniak (senior, Cellfast Wilki Krosno), Przemysław Konieczny (junior, Unia Tarnów), Wiktor Trofimow (u24, ROW Rybnik)

Trwa sprzedaż biletów na te atrakcyjnie zapowiadające się zawody. W wejściówki można zaopatrywać się online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniu zawodów bilety będą dostępne w kasach stadionu.

Bilety na Mecz Północ vs Południe

Bilet VIP – normalny 250 zł (catering, program, zestaw upominków, miejsce parkingowe), ulgowy – 100 zł (do 18 lat)

Bilety Trybuna Główna – normalny 35 zł, ulgowy 25 zł (osoby do 18 lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7 lat)

Bilety Trybuna Otwarta oraz oba wiraże – normalny 25 zł, ulgowy 20 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7 lat)

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 sierpnia– pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Północ Południe”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Uwaga! Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 50% pojemności stadionu (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko Covid-19).