Jedziemy o fotel lidera. Wielki finał sezonu zasadniczego przy jupiterach

Czas na wielki finał sezonu zasadniczego eWinner 1.ligi. W poniedziałek o 20.15 na stadionie w Krośnie mecz o fotel lidera po 14. kolejkach: Cellfast Wilki kontra ROW Rybnik. Są trzy opcje rywali w play-off.

Po niedzielnych spotkaniach w eWinner 1. lidze (Gdańsk – Tarnów 49:41 i Ostrów – Bydgoszcz 54:36) znamy już wszystkie cztery drużyny, które będą walczyć o awans do PGE Ekstraligi. Do Arged Malesy Ostrów, ROW-u Rybnik i Cellfast Wilków Krosno dołączyła ekipa Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Zagadką wciąż pozostaje kolejność na pozycjach nr 1, 2 i 3 w tabeli po sezonie zasadniczym czyli rozstawienie par w fazie play-off. I właśnie odpowiedź na to pytanie poznamy w poniedziałkowy wieczór.

Przed ostatnim spotkaniem tej części sezonu w tabeli prowadzą ostrowianie z 24. punktami na koncie. Po 22 punkty mają: drugi w stawce ROW oraz trzecie Cellfast Wilki. Wiadomo, że swojej pozycji nie zmienią gdańszczanie, którzy z dorobkiem 20 punktów przystąpią do fazy play-off z 4. miejsca i spotkają się z liderem tabeli (w półfinałach obowiązuje system 1-4 i 2-3).

Mecz naszej Watahy z rybnickim zespołem ma więc decydujące znaczenie jeśli chodzi o zestawienie drużyn w najważniejszej części sezonu. Jakie zatem są możliwości?

Każde zwycięstwo krośnieńskiej drużyny da Cellfast Wilkom pierwsze miejsce w tabeli (przy równej liczbie punktów z Ostrowem będziemy wyżej z racji lepszego bilansu bezpośrednich spotkań). To spowoduje, że w półfinale play-off spotkamy się z gdańskim Wybrzeżem, a ostrowianie z drugiego miejsca będą rywalizować z trzecim ROW-em.

Jeśli w poniedziałkowym meczu padnie remis to zostaniemy na trzecim miejscu w tabeli, a rybniczanie na drugim i wtedy zmierzymy się z Rekinami w półfinale.

Jeżeli natomiast uleglibyśmy ekipie ROW-u to rybniczanie dopiszą do swego dorobku trzy punkty, co da im awans na pierwsze miejsce w tabeli. Wtedy półfinałową walkę w play-off stoczymy z drugim w tabeli Ostrowem.

Tak czy inaczej, zapowiada się niezwykle ciekawy wieczór. W ekipie rybnickiej dowodzonej przez najbardziej utytułowanego polskiego trenera Marka Cieślaka zobaczymy między innymi doświadczonych ekstraligowców Rune Holtę i Michaela Jepsena Jensena. Nie będzie Sergieja Łogaczowa, który przebywa w izolacji po pozytywnym teście na COVID-19, ale na jego sprzęcie ma wystartować Szwed Pontus Aspgren. W pierwszym meczu ROW wygrał 63:27, ale to było na inaugurację w innych realiach.

CELLFAST WILKI KROSNO:

 1. Tobiasz Musielak
 2. Mateusz Szczepaniak
 3. Marko Lewiszyn (U24)
 4. Vaclav Milik
 5. Andrzej Lebedevs
 6. Jakub Janik
 7. Aleks Rydlewski

Trener: Ireneusz Kwieciński. Menedżer: Michał Finfa.

ROW RYBNIK:

 1. Michael Jepsen Jensen
 2. Kacper Gomólski
 3. Wiktor Trofimow (U24)
 4. Leon Flint
 5. Rune Holta
 6. Mateusz Tudzież
 7. Paweł Trześniewski

Trener: Marek Cieślak.

Sędziuje: Piotr Lis (Lublin).

Początek: g. 20.15. Transmisja w nsport+.