Jedziemy na Wybrzeże. W Gdańsku początek historycznej walki w play-off

To będzie historyczny dzień. Już w niedzielę o godzinie 14 żużlowcy Cellfast Wilków rozpoczną decydującą rywalizację o awans do PGE Ekstraligi. W pierwszym meczu półfinału play-off krośnianie zmierzą się w Gdańsku ze Zdunek Wybrzeżem.

Tak bezpośredniej walki o awans do najlepszej ligi świata krośnieński żużel nie pamięta. Cellfast Wilki meczem na stadionie przy ulicy Zawodników rozpoczynają rywalizację w czołowej czwórce najlepszych drużyn eWinner 1. ligi sezonu 2021 (w drugim półfinale Arged Malesa Ostrów mierzy się z ROW-em Rybnik). Krośnianie przystępują do niej z pozycji lidera po sezonie zasadniczym. 

W fazie zasadniczej nasza drużyna wprawdzie przegrała oba spotkania z gdańskim zespołem, lecz teraz trudno sugerować się tamtymi spotkaniami. – Mecze z Wybrzeżem odbywały się w szczególnych okolicznościach. Pierwszy raz jechaliśmy przy jupiterach w nowych warunkach, a po kilku dniach był mecz w Gdańsku w strasznym upale, na który trzech naszych zawodników docierało niemal w ostatniej chwili po dalekiej podróży z innych zawodów. Teraz mamy większy komfort w przygotowaniach do tego spotkania – mówi menedżer Cellfast Wilków Michał Finfa.

Krośnieński zespół trenował w piątek na torze w Gnieźnie, testując różne rozwiązania techniczne i sprzętowe.  – Teraz w fazie play-off role mogą się odwrócić. Wiemy, że można pokonać rywali i dlatego jedziemy do Gdańska żeby powalczyć o dobry wynik. Chcemy nadal wygrywać i to jest nasz cel – podkreśla najlepszy zawodnik eWinner 1.ligi Tobiasz Musielak.

W awizowanym zestawieniu Cellfast Wilków jest Seweryn Orgacki, który został ostatnio wypożyczony z GKM-u Grudziądz. 16-latek ma już za sobą kilka startów PGE Ekstralidze oraz w rozgrywkach DMPJ. W tych ostatnich wystąpił między innymi na torze w Gdańsku. – Liczymy, że Seweryn pomoże nam w walce o wielki finał rozgrywek. Robimy wszystko by mocno powalczyć w fazie play-off. Nie hamujemy tej drużyny. Czekają nas niezwykle emocjonujące chwile w konfrontacji z Wybrzeżem – podkreśla prezes klubu Grzegorz Leśniak.

Nad morzem szykuje się wielka przygrywka przed decydującym meczem w Krośnie. Ci, którzy nie pojawią się w Gdańsku powinni włączyć kanał nsport od godziny 13.40. Transmisję meczu będzie można zobaczyć na telebimie ustawionym na krośnieńskim rynku. – Zapraszamy wszystkich kibiców żużla na krośnieński rynek. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej przeżywać sportowe emocje i kibicować swojej drużynie wspólnie! Oj będzie głośno!  zachęca Urząd Miasta Krosna.

Rewanż w konfrontacji gdańsko-krośnieńskiej odbędzie się w sobotę 11 września o godzinie 16 na torze przy Legionów. Przypominamy, że trwa sprzedaż na to arcyciekawe spotkanie. Od poniedziałku 6. września sprzedaż biletów zostanie uwolniona i miejsca, których posiadacze karnetów nie wykupili do 4. września trafi do ogólnodostępnej puli.

Bilety można nabywać w poniedziałek od godziny 12 do 17, a od wtorku do piątku od godziny 10 do 17 w siedzibie klubu przy Legionów 1 (biuro nad parkiem maszyn). W dniu meczu w kasie stadionu od godziny 12.

Sprzedaż biletów nienumerowanych ruszyła w serwisie kupbilet.pl

Cellfast Wilki Krosno:

1. Tobiasz Musielak
2. Mateusz Szczepaniak
3. Vaclav Milik
4. Patryk Wojdyło
5. Andrzej Lebedevs
6.Seweryn Orgacki

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Rasmus Jensen
10.Krystian Pieszczek
11. Jakub Jamróg
12. Michał Gruchalski
13. Wiktor Kułakow
14. Piotr Gryszpiński
15. Alan Szczotka

 Sędzia: Piotr Stefankiewicz. Komisarz toru: Paweł Stangret. Przewodniczący jury: Zbigniew Kuśnierski.

Początek meczu: 14:00