Nie brakuje chętnych na żużlowców w Krośnie! Akademia już trenuje [Zdjęcia]

Zajęcia żużlowej akademii Cellfast Wilków Krosno trwają w najlepsze już od blisko miesiąca. Ogłoszony przez nasz klub nabór spotkał się z bardzo dużym odzewem. W treningach uczestniczy kilkunastu adeptów, którzy chcą zostać żużlowcami. Do trenera Ireneusza Kwiecińskiego zgłaszali się i wciąż kontaktują się przede wszystkim chłopcy, którzy mieli już do czynienia z motocyklami. – Zainteresowanie jest duże. Dotychczas zgłosiło się do mnie kilkunastu chętnych. Pojawili się chłopcy w wieku 14-15 lat oraz młodsi w przedziale 11-13 lat. Wszyscy przejawiają wielką chęć do treningów i są żywo zainteresowani sportem żużlowym. Większość z nich miała już kontakt z motorami w różnej postaci, jak nie z typowo żużlowymi to na przykład z małymi motorami pitebike. To napawa optymizmem i daje nam podstawy do dalszych działań. Teraz będziemy przyglądać się chłopakom podczas treningów, a wiosną ruszymy na tor – mówi trener Ireneusz Kwieciński.
Wiosną jedna grupa adeptów zacznie treningi na motocyklach o pojemności 500 ccm, a druga na 250. Obecnie, zimowe zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, dwa razy w siłowni i raz na sali gimnastycznej w ramach treningów ogólnorozwojowych. – W sumie mamy teraz 14. chętnych adeptów zwartych i gotowych do jazdy. Oprócz nich, są jeszcze dwaj chłopcy, którzy przechodzą badania i dokonują niezbędnych formalności z rodzicami. Jak odpalimy motocykle to pewnie pojawi się jeszcze kilku ochotników. Nieustająco zapraszamy wszystkich tych, którzy lubią żużel i chcieliby spróbować swoich sił w jeździe na motocyklu. Oczywiście niezbędna jest zgoda rodziców i badania lekarskie – podkreśla trener Cellfast Wilków Krosno.
Z adeptami trenuje młodzieżowiec Kacper Przybylski, który w 2019 roku zdał licencję Ż i został pierwszym wychowankiem Cellfast Wilków. – Wierzymy, że inni chłopcy pójdą w ślady Kacpra i w przyszłości zasilą grono naszych wychowanków. Na razie spokojnie zaczynamy pracować nad siłą i kondycją naszych młodych adeptów. Chcemy robić krok po kroku w kierunku szkolenia perspektywicznych Wilków – dodaje Ireneusz Kwieciński, który udziela wszelkich informacji na temat zapisów i treningów szkółki.
Kontakt do szkoleniowca Cellfast Wilków Krosno: telefon – 609 621 528, e-mail – kwiecinski@wilkikrosno.pl