Najlepsi juniorzy świata i Eurosport w Krośnie!

Miło nam poinformować, że Krosno zostało zostało gospodarzem jednej z trzech tegorocznych finałowych rund Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów! Taką decyzję podjęła właśnie Międzynarodowa Federacja Motocyklowa i Polski Związek Motorowy. Turniej na stadionie przy Legionów odbędzie się w sobotę 25 września 2021 roku. Transmisję przeprowadzi stacja Eurosport. – Wszystko dzięki inwestycji na stadionie w postaci budowy oświetlenia. To pierwsza międzynarodowa impreza, która trafiła do naszego miasta. Bez jupiterów na tego typu eventy nie ma szans. Cieszymy się, że dzięki transmisji w Eurosporcie turniej z Krosna będzie można oglądać w kilkunastu krajach  – podkreśla prezes Wilków Krosno Grzegorz Leśniak.

Najlepszego młodzieżowca na świecie ponownie wyłoni trzyrundowy cykl FIM Speedway U21 World Championship. Ze względu na pandemię koronawirusa oraz restrykcje z nią związane, w 2020 roku rozegrano jednodniowy finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który odbył się w Pardubicach. W turnieju zwyciężył Jaimon Lidsey. W tym roku, cykl wraca do formy z trzema finałami. – Pardubice to dla mnie szczególne miejsce. Za każdym razem, kiedy występowałem na tym torze, dobrze mi szło. Uwielbiam tamtejszy tor. Jest duży oraz szybki, co bardzo mi pasuje. To świetne, że właśnie w Pardubicach zostałem Indywidualnym Mistrzem Świata. Spełniły się moje marzenia. Wielokrotnie myślałem o tych zawodach. Nawet za często. Nałożyłem na siebie presję, ponieważ wiedziałem, że muszę to zrobić dla siebie oraz mojej rodziny. To był mój cel – tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów, a 2020 rok był ostatnim, w którym mogłem to osiągnąć. Wciąż ciężko mi uwierzyć, że się udało – mówi Indywidualny Mistrz Świata Juniorów 2020, Jaimon Lidsey.

Pierwszy z nich odbędzie się 4 września w Stralsund. Następnie, zawodnicy walczyć będą o punkty w Krośnie (25.09), a finał zmagań odbędzie się 1 października w Pardubicach. Finałowe zmagania FIM Speedway U21 World Championship poprzedzą rundy kwalifikacyjne, które zostaną rozegrane 12 czerwca w Manchesterze, Rydze oraz w Guestrow.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że znów widzę pełne mistrzostwa. Rok 2020 był trudny dla wszystkich po stronie profesjonalnej, prywatnej i sportowej, ale FIM, One Sport i wszyscy organizatorzy są gotowi, aby mistrzostwa w 2021 roku odbyły się w jak najlepszy sposób – mówi Armando Castagna, Dyrektor Wyścigów Torowych FIM.

Więcej na: FIM Speedway U21