Akademia żużlowa pod patronatem firmy ORLEN rośnie w siłę

Są już pierwsze efekty rozwoju akademii żużlowej ORLEN Cellfast Wilki Krosno. Do grona licencjonowanych zawodników dołączyło właśnie dwóch dotychczasowych adeptów krośnieńskiej akademii. Mowa o Kacprze Szopie i Miłoszu Grygolcu. Pierwszy uzyskał licencję żużlową podczas egzaminu PZM na torze w Zielonej Górze, a drugi w ramach egzaminu na żużlowym obiekcie we Wrocławiu. Szopa i Grygolec to pierwsi licencjonowani adepci akademii ORLEN Cellfast Wilki Krosno, która funkcjonuje od marca 2022 roku.

– Bardzo cieszymy się, że firma ORLEN objęła sponsoringiem naszą akademię i tym samym rozwój młodych adeptów w Krośnie. W tym miejscu słowa podziękowania kierujemy do pana posła Piotra Babinetza. To właśnie dzięki wsparciu pana posła firma ORLEN została partnerem naszego klubu i pomaga rozwijać naszą akademię. Piotr Babinetz to osoba, której jesteśmy jako klub i społeczność sportowa w Krośnie bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie – podkreślił prezes Cellfast Wilki Krosno Grzegorz Leśniak. W żużlowej akademii w Krośnie szkoli się obecnie blisko 20 adeptów sportu żużlowego. Treningi prowadzi Ireneusz Kwieciński. Zajęcia odbywają się zarówno na torze żużlowym, jak i w klubowym warsztacie oraz sali wykładowej. – Stawiamy na profesjonalne prowadzenie szkolenia. Trener przekazuje wiedzę zarówno praktyczną jak i w teorii podczas analiz wideo. Krok po kroku, dzięki wsparciu naszych partnerów żużlowa akademia rozwija się w odpowiednim kierunku – dodał sternik krośnieńskiego żużla.

Praca żużlowej akademii ORLEN Cellfast Wilki Krosno to nie tylko treningi na torze, ale również zajęcia teoretyczne w sali wykładowej.