Budujemy solidne podstawy klubu. Kacper Przybylski z 5-letnim kontraktem

Pierwszy w historii wychowanek Wilków Krosno Kacper Przybylski podpisał dziś 5-letni kontrakt z naszym klubem. Niespełna 16-letni zawodnik będzie tym samym reprezentował krośnieński klub co najmniej do ukończenia wieku młodzieżowca. Przypomnijmy, że adept Wilków 29 sierpnia pozytywnie zakończył egzamin na licencję, który PZM zorganizował w tym dniu w Lublinie. Do dalszego rozwoju zawodnika niezbędny był oficjalny kontrakt. Dziś Kacper Przybylski w obecności swoich rodziców podpisał umowę z Wilkami i może wyczekiwać debiutu w zawodach.

Na zdjęciu od lewej: prezes Wilków Grzegorz Leśniak, mama zawodnika Grażyna Wójcik-Przybylska, Kacper Przybylski i jego ojciec Jerzy Przybylski.

– Wieloletnia umowa świadczy o tym, że wiążemy z Kacprem bardzo duże nadzieje na przyszłość. Planujemy w przerwie zimowej maksymalnie możliwie uzupełnić jego sprzęt by zawodnik był gotowy do jazdy już od wiosny. W lecie wyposażyliśmy Kacpra w jeden dobrej klasy motocykl, na przyszły rok chcemy by miał drugi motor i stale podnosił swoje umiejętności – podkreśla prezes Wilków Grzegorz Leśniak. – Kacper ma talent. Chcemy by tworzył ogniwo w naszej formacji młodzieżowej i po cichu liczymy, że z roku na rok będzie spisywał się coraz lepiej i cieszył krośnieńskich kibiców skuteczną jazdą. Punkty wychowanka zawsze szczególnie radują serce – dodaje szef krośnieńskiego klubu.

Urodzony 6 listopada 2003 roku młodzieżowiec Wilków w przyszłym sezonie będzie już mógł brać udział zarówno w zawodach DMPJ jak również rozgrywkach ligowych. – Wzoruję się na kilku zawodnikach. Imponują mi Leon Madsen i Emil Sajfutdinow. Jeśli chodzi o zespół Wilków to najbardziej w tym roku podobała mi się w jazda Andrieja Karpowa – informuje Kacper Przybylski. Nowy junior Wilków na co dzień mieszka we Wróbliku Królewskim koło Rymanowa, a przed kilkoma tygodniami rozpoczął naukę w szkole średniej – krośnieńskim „Mechaniku”.