Cellfast Wilki najlepszą drużyną Podkarpacia 2022 roku!

Tego jeszcze nie było! Cellfast Wilki Krosno zostały najlepszą drużyną Podkarpacia w 2022 w plebiscycie Gazety Codziennej Nowiny. Uroczysta plebiscytowa gala odbyła się w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. Żużlowy zespół z Krosna triumfował w tym prestiżowym plebiscycie po raz pierwszy w historii.

Na zdjęciu od lewej zastępca redaktora naczelnego GC Nowiny Jaromir Kwiatkowski, prezes Cellfast Wilki Grzegorz Leśniak i członek plebiscytowej kapituły, wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Jacek Adamski.

Również po raz pierwszy w plebiscytowej najlepszej 10 sportowców Podkarpacia znalazł się żużlowiec krośnieńskiego klubu. To Andrzej Lebiediew, który uplasował się na 6 miejscu. – Bardzo cieszy nas, że tak mocno zaznaczyliśmy naszą obecność. Tytuł drużyny roku to duża sprawa, bo w pokonanym polu zostawiliśmy bardzo mocne kluby jak ekstraklasowa piłkarska Stal Mielec czy ekipę siatkarzy Asseco Resovii i siatkarek Developresu Rzeszów, które są czołowymi drużynami w najwyższej lidze – podkreśla prezes Cellfast Wilki, Grzegorz Leśniak, który reprezentował krośnieński klub podczas finałowej gali w stolicy regionu odbierając dwie efektowne statuetki za tytuł drużyny roku oraz w imieniu Andrzeja Lebiediewa. – Nasz kapitan miał działania marketingowe wobec PGE Ekstraligi i nie mógł osobiście pojawić się na finale plebiscytu. Kapitan beniaminka najwyższej ligi pozdrowił obecnych na plebiscytowej gali z nagrania wyemitowanego na telebimie. – Dziękuję za wyróżnienie i zrobię wszystko, by za rok uplasować się jeszcze wyżej. Będzie to oznaczało, że nasz wynik w elicie będzie dobry, a tylko w taki celujemy – powiedział Andrzej Lebiediew. Sportowcem roku na Podkarpaciu została chodziarka Stali Mielec – Katarzyna Zdziebło, która w 2022 roku zdobyła dwa srebrne medale mistrzostw świata na różnych dystansach. Drugie miejsce zajął środkowy siatkarskiej reprezentacji Polski – Jakub Kochanowski z Asseco Resovii, a na najniższym stopniu plebiscytowego podium uplasowała się siatkarka Developresu – Jelena Blagojević.

Była to już 65. edycja plebiscytu Nowin, który należy do najstarszych w kraju. Nowiny to największy dziennik w Polsce południowo-wschodniej.