Czas na ekstraligowy debiut przy Legionów! Przeciwnikiem Toruń

Po raz pierwszy w historii Cellfast Wilki Krosno zaprezentują się jako drużyna ekstraligowa przed własną publicznością. Już w czwartek, 27 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się mecz 2. rundy PGE Ekstraligi, w którym krośnieńska Wataha zmierzy się z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń.

Nasz najbliższy przeciwnik to 4-krotny drużynowy mistrz Polski, startujący na najwyższym szczeblu rozgrywkowym niemal nieprzerwanie od 1976 roku. Przez niemal pół wieku ekipa z grodu Kopernika tylko raz zaznała goryczy spowodowanej spadkiem. Stało się to w 2019 roku, gdy zajęła 8. lokatę w PGE Ekstralidze, lecz już sezon później okazała się najlepsza w I lidze, wracając do najlepszej ligi świata po roku przerwy. Historia żużlowych potyczek ekip z Krosna i Torunia pokazuje, że zazwyczaj bywały to bardzo zacięte starcia. Na 20 rozegranych spotkań 10 zakończyło się zwycięstwem torunian, 9 padło łupem krośnian, zaś jeden mecz zakończył się remisem. Również tym razem liczymy na wyrównany pojedynek. Ekipę Roberta Sawiny poprowadzić do zwycięstwa będą chcieli liderzy – Patryk Dudek i Emil Sajfutdinow, choć team Cellfast Wilki Krosno podrażniony minimalną wyjazdową porażką z Fogo Unią Leszno na pewno postawi trudne warunki rywalom.

– Na poziomie PGE Ekstraligi trudno mówić o słabych punktach drużyn. Zespół z Torunia ma wysokie aspiracje w tym sezonie. Będzie dążyć do osiągnięcia założonych celów. Ma ku temu predyspozycje, bo jeżdżą tam zawodnicy z wysokiej półki, tacy jak Emil Sajfutdinow, Patryk Dudek czy Robert Lambert. Myślę jednak, że na tym etapie sezonu mogą nie być jeszcze w optymalnej formie. Możemy to wykorzystać – przyznał menedżer Cellfast Wilki Krosno, Michał Finfa.

Obie ekipy desygnowały do startu swoje najmocniejsze formacje. Oprócz wyżej wspomnianych Dudka, Sajfutdinowa czy Lamberta, w barwach For Nature Solutions KS Apatora Toruń zaprezentują się startujący w ubiegłym sezonie Speedway Grand Prix Paweł Przedpełski, pełniący rolę zawodnika U24 Wiktor Lampart oraz juniorzy – Krzysztof Lewandowski i Mateusz Affelt. W barwach Cellfast Wilków o jak najwyższy dorobek punktowy walczyć będą seniorzy – Jason Doyle i Andrzej Lebiediew wspierani przez Vaclava Milika i Krzysztofa Kasprzaka. Skład uzupełnią Mateusz Świdnicki, Krzysztof Sadurski i Denis Zieliński.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
9. Jason Doyle
10. Vaclav Milik
11. Mateusz Świdnicki
12. Krzysztof Kasprzak
13. Andrzej Lebiediew
14. Krzysztof Sadurski
15. Denis Zieliński

For Nature Solutions KS Apator Toruń:
1. Patryk Dudek
2. Paweł Przedpełski
3. Emil Sajfutdinow
4. Wiktor Lampart
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt

Początek spotkania: 27 kwietnia (czwartek), godz. 18:00
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Tomasz Walczak
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

Wciąż w sprzedaży są dostępne bilety nienumerowane (trybuna 2. wiraż) oraz bilety na sektor gości. Sklep klubowy czynny jest w środę, 26 kwietnia w godzinach od 9 do 17. W sklepie klubowym istnieje możliwość zapłaty zarówno kartą (w tym płatnością BLIK), jak i gotówką. Kasy biletowe będą czynne w dniu meczu (czwartek, 27 kwietnia) od godziny 15:00. Bilety cały czas dostępne są za pośrednictwem portalu KupBilet.pl.