Dimitri Berge w Cellfast Wilki na sezon 2024!

Kolejny senior zakontraktowany! Podpisaliśmy właśnie oficjalny prekontrakt z Dimitrim Berge, który w przyszłym roku w zmaganiach 1. Ligi Żużlowej startować będzie w kevlarze z wilkiem na piersi.

Zakontraktowanie Francuza jest kolejnym krokiem ku budowie perspektywicznego składu, co potwierdza menedżer i dyrektor sportowy Cellfast Wilków, Michał Finfa.

– Bardzo cieszymy się z tego, że Dimitri dołącza do naszego zespołu. Od dłuższego czasu śledziliśmy sukcesywny rozwój Francuza i w końcu nadszedł czas, aby nasze drogi zeszły się na rozgrywki 2024. Tym samym kontynuujemy wizję młodego, perspektywicznego i ambitnego składu na nowe rozgrywki.

Dimitri Berge w sezonie 2023 występował w barwach Trans MF Landshut Devils. Jego średnia biegowa wyniosła 2,012, co dało mu 11. pozycję na liście klasyfikacyjnej zaplecza PGE Ekstraligi.

– To zawodnik jeżdżący bardzo widowiskowo i dynamicznie – zawsze walczy do kreski. Na takich ludzi chcemy stawiać. Liczymy, że Dimitri jeszcze mocniej rozwinie się w naszych barwach. Słowo „rozwój” w tym wypadku jest kluczowe – ogromnie zależy na nim samemu zawodnikowi, jak i klubowi. Wizja jest spójna, co powoduje, że długość potencjalnej współpracy może być dłuższa niż tylko rok – przyznał Finfa.