Drużyna Cellfast Wilki Krosno na nowy sezon zaprezentowana!

Sala Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie była areną prezentacji drużyny Cellfast Wilki Krosno na sezon 2023. W wypełnionym po brzegi obiekcie kibice zapoznali się ze składem naszej ekipy na premierowy sezon w PGE Ekstralidze.

Spotkanie prowadzone przez Joannę Cedrych (Eleven Sports) oraz Łukasza Benza (Canal+ Sport) obfitowało w wiele niespodzianek. Na scenie pojawiły się legendy krośnieńskiego żużla – bracia Kazimierz i Edward Węklar startujący w pierwszych żużlowych meczach w Krośnie w historii (1957 rok) oraz Maciej Bargiel, zdobywca Brązowego Kasku z roku 1992. Po przemówieniach władz miasta Krosna z panem prezydentem Piotrem Przytockim na czele, przewodniczącego rady sponsorów klubu Cellfast Wilki Krosno – pana Grzegorza Zarzyckiego oraz prezesa firmy Cellfast, czyli partnera tytularnego klubu – pana Andrzeja Galaka, przeszliśmy do najciekawszej części wydarzenia.

Kibice zgromadzeni w sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza najpierw poznali skład sztabu szkoleniowego. Do trenera Ireneusza Kwiecińskiego oraz menedżera Michała Finfy dołączył drugi trener, Sebastian Ułamek. To indywidualny mistrz Europy na żużlu z 2010 roku oraz wielokrotny reprezentant Polski, który przez większą część swojej kariery zawodniczej związany z Włókniarzem Częstochowa. Po prezentacji sztabu szkoleniowego przyszła pora na zawodników. Do juniorów, którzy reprezentowali nasz klub w ubiegłym roku – Kacpra Szopy i Krzysztofa Sadurskiego dołączyły dwaj nowi zawodnicy. To Szymon Bańdur, rywalizujący w zeszłym sezonie w barwach Stali Rzeszów oraz Denis Zieliński, który w roku 2022 jeździł dla klubu z Torunia. Nie zabrakło nowej twarzy w formacji U24. Oprócz pochodzącego z Ukrainy Marko Lewiszyna, wilczy kevlar przywdziewać będzie w przyszłym roku Mateusz Świdnicki, dla którego to pierwszy rok w roli seniora. Nasza drużyna poczyniła również znaczące wzmocnienia, jeśli chodzi o najbardziej doświadczoną formację. Dla Cellfast Wilków punkty zdobywać będą żużlowcy, którzy posiadają wysokie umiejętności i spore doświadczenie w najlepszej lidze świata. To Jason Doyle – indywidualny mistrz świata z 2017 roku i tegoroczny złoty medalista Speedway of Nations, a także Krzysztof Kasprzak – indywidualny wicemistrz świata z 2014 roku oraz pięciokrotny drużynowy mistrz świata z reprezentacją Polski. Nie mogło zabraknąć w naszej drużynie dobrze znanych postaci. Vaclav Milik oraz Andrzej Lebiediew, którzy zostają z nami na sezon 2023, w dużej mierze przyczynili się do awansu na najwyższy poziom rozgrywkowy. Reakcja krośnieńskiej publiczności nie mogła być inna – ta zgotowała naszym Wilkom owacje na stojąco.

Dziękujemy za liczne przybycie! Liczymy na podobną frekwencję na stadionie przy Legionów 1 w zbliżającym się sezonie PGE Ekstraligi!