Fani Wilków pokazali jak kibicować w reżimie sanitarnym. Pozytywne oceny PZM po meczu Wilki – RzTŻ

To była prawdziwa żużlowa uczta w Krośnie. Wilki pokonały RzTŻ Rzeszów 52:38 w meczu trzeciej kolejki 2. Ligi. Organizacja spotkania na stadionie przy Legionów w Krośnie została doceniona zarówno przez kibiców jak i przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym w tym roku Regulaminem Sanitarnym PZM jak i Rozporządzeniem Rządowym Premiera RP imprezy sportowe w Polsce mogą być organizowane wyłączenie z zastosowaniem zaleceń sanitarnych.

Każda osoba wchodząca na stadion została poddana procedurze mierzenia temperatury.

Mierzenie temperatury, dezynfekcja rąk wszystkich wchodzących na obiekt, wejście na stadion w maseczkach czy odpowiednie zajmowanie miejsc – to najważniejsze elementy procedury sanitarnej, które zostały zastosowane w Krośnie. Na stadionie swoje zadania wykonywali również spoterzy. Były to osoby z ramienia klubu, które ukierunkowywały kibiców wchodzących na stadion do odpowiednich sektorów by przyspieszyć zajmowanie miejsc i ograniczyć kontakty między poszczególnymi fanami.

Do dezynfekcji rąk zostały zastosowane płyny produkcji Orlen Oil. Środki czystości zostały przekazane do klubu przez Orlen Oil.

Warto podkreślić, że zarówno Komisarz Sanitarny meczu Wilki – RzTŻ jak i Przewodniczący Jury z ramienia PZM pozytywnie ocenili działania klubu Wilki Krosno w zakresie regulaminu sanitarnego. Dodajmy, że na obiekcie została zwiększona również liczba toalet, a w poszczególnych miejscach rozstawione dodatkowe punkty do dezynfekcji rąk również na terenie samego stadionu. Dodatkowo spiker zawodów wielokrotnie przed, w trakcie oraz po meczu przekazywał szczegóły zaleceń sanitarnych podając specjalne komunikaty.

Nie zabrakło również obowiązkowej dezynfekcji rąk każdego wchodzącego na stadion.

Klub Wilki Krosno dziękuje wszystkim kibicom za wzorowe przestrzeganie zaleceń!
Najbliższe spotkanie przy Legionów już w niedzielę 30 sierpnia. Będzie to mecz Wilki – SpecHouse PSŻ Poznań. Sprzedaż biletów ruszyła już w serwisie kupbilet.pl oraz w salonach Empik (Galeria Krosno, Millenium Hall w Rzeszowie) i Kolporter. Lada dzień bilety będą dostępne również stacjonarnie w wilczym fan shopie Sportbrand w Galerii Portius (I piętro) oraz w biurze klubu przy Legionów 1.
Przypomnijmy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rządowym w dniu meczu nie może być prowadzona sprzedaż w kasach stadionu. Warto zatem zaopatrzyć się w wejściówki wcześniej, tym bardziej, że liczba miejsc na stadionie i dostępnych w sprzedaży biletów jest bardzo ograniczona.