Dyrektor Cellfast Wilki o wypożyczeniu Kacpra Szopy i pozyskaniu Piotra Świercza

Wykrystalizowała się formacja młodzieżowa Cellfast Wilki Krosno na sezon 2023. W ostatnich dniach krośnieński klub zdecydował o wypożyczeniu Kacpra Szopy na rozgrywki 2 ligi do Enea Polonii Piła. Sfinalizowane zostały również wszystkie formalności i licencję Wilków posiada już 19-letni Piotr Świercz, który przeniósł się do Krosna z Unii Tarnów i będzie reprezentował Cellfast Wilki co najmniej do końca wieku młodzieżowego.
Na zdjęciu od lewej dyrektor sportowy Cellfast Wilki Michał Finfa, Kacper Szopa oraz trener Cellfast Wilki Ireneusz Kwieciński.
– Realizując długofalową politykę kadrową stanęliśmy w ostatnich dniach na wysokości zadania i zorganizowaliśmy dla naszego wychowanka Kacpra Szopy dodatkową okazję do jazdy w lidze na poziomie 2 ligi. Nasz 17-letni wychowanek będzie w ligowych konfrontacjach sezonu 2023 reprezentował barwy Enea Polonii Piła, jednakże we wszelkich rozgrywkach młodzieżowych na czele z U24 Ekstraligą pozostanie on zawodnikiem ORLEN Cellfast Wilków Krosno. Korzystamy z możliwości regulaminowych. Są one niezwykle korzystne dla tak młodych zawodników, którzy potrzebują nabierać doświadczenia – opisuje Michał Finfa. Dyrektor sportowy krośnieńskiego klubu nie ukrywa również satysfakcji z pozyskania Piotra Świercza, który przeniósł się do Krosna z Unii Tarnów.
– Piotr Świercz bardzo chciał się rozwijać. Dysponować dobrym sprzętem i poświęcić się żużlowi 24 godziny na dobę. Transferem Piotra zakończyliśmy budowę perspektywicznej formacji młodzieżowej na lata. Warto podkreślić, że od początku istnienia nowego podmiotu naszym celem było stworzenie silnego fundamentu. Pozyskanie Piotra Świercza pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość. Do tej chwili nasze miasto mogło jedynie przyglądać się z zazdrością innym ośrodkom posiadającym w składach perełki w kadrze młodzieżowej. Dziś z pewnością odwracamy ten niekorzystny dla nas trend. Czasy gdy był problem ze skompletowaniem teamu do zawodów DMPJ już za nami. Posiadamy utalentowaną młodzież, która otrzymuje od nas solidną opiekę sprzętową oraz dydaktyczną. Nieoceniona już tu pomoc naszego sponsora tytularnego – firmy Cellfast, sponsora naszej akademii – PKN Orlen oraz wszystkich pozostałych firm wspierających nasz klub – podkreśla Michał Finfa.
Piotr Świercz będzie reprezentował krośnieński klub co najmniej przez najbliższe trzy sezony, czyli do końca wieku młodzieżowego.
Dyrektor sportowy Cellfast Wilki jest zadowolony, że długoletnimi kontraktami związani są z krośnieńskim klubem utalentowani zawodnicy jak Krzysztof Sadurski, Szymon Bańdur, Kacper Szopa, Piotr Świercz, Patryk Nater oraz Miłosz Grygolec. – Uruchomiliśmy również scouting wiążąc się wieloletnią umową z czołowym polskim mini żużlowcem Oskarem Kręglickim. W kolejnych latach właśnie ci chłopcy, zgłoszeni dziś do rywalizacji w klasie 250 cc jak Oskar Kręglicki czy Arkadiusz Kordek będą płynnie przechodzić do klasy 500 cc i zastępować kolegów, którzy zakończą już wiek juniora. Nie spoczywamy jednak na laurach, trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące budowy mini toru w naszym mieście. Chcemy posiadać rozbudowaną akademię żużlową w każdej klasie rozgrywkowej, tak aby młode pokolenie miało nieograniczone możliwości rozwoju sportowego. Najlepszym przykładem w tej materii jest nasz wychowanek Kacper Szopa, który rozpoczął swoją przygodę z żużlem w wieku 15 lat. Dziś możemy sobie jedynie wyobrazić w jakim miejscu swojego rozwoju byłby utalentowany Kacper gdyby zdecydowanie wcześniej rozpoczął jazdę na żużlu. Niech to będzie dla nas wszystkich wyznacznik na przyszłość – podkreśla Michał Finfa dodając, że w bieżących rozgrywkach zespoły Cellfast Wilków mierzą wysoko jeśli chodzi o zawody DMPJ oraz U24 Ekstraligę. – Jesteśmy pewni że rozgrywki będą ciekawe a wsparcie kibiców podczas zawodów w Krośnie może okazać się nieocenione dla tych młodych wilczków. Twórzmy tę naszą przyszłość wspólnie, razem. Zapraszamy na trybuny – puentuje Michał Finfa, który jako dyrektor sportowy stoi na czele pionu sportowego beniaminka PGE Ekstraligi.
Filarami młodzieżowymi formacji ligowej pozostają Denis Zieliński oraz Krzysztof Sadurski a w odwodzie do dyspozycji sztabu są Szymon Bańdur oraz Piotr Świercz. Niebawem do egzaminu na licencję w klasie 500 cc przystąpi z kolei Miłosz Duda.