Kibice wracają na stadiony! Wilki będą mieć wsparcie przy Legionów!

Polski rząd wyraził zgodę na powrót kibiców na stadiony! Otwarcie sportowych aren dla fanów nastąpi najprawdopodobniej 19 czerwca. O szczegółach podczas dzisiejszej konferencji poinformował premier Mateusz Morawiecki. – Na stadionach będzie mogło przebywać maksymalnie 25 procent pojemności obiektów. Myślę, że to doskonała informacja dla fanów sportu – podkreślił szef rządu. Według założeń PZM rozgrywki 2. Ligi Żużlowej z udziałem Wilków Krosno ruszą 8 sierpnia. Do rywalizacji przystąpi sześć drużyn.

– To długo wyczekiwana wiadomość i cieszymy się, że sport, w tym żużel, również wkroczył w fazę odmrażania. Nasz zespół będzie mieć wsparcie z trybun, a przecież czeka nas wyjątkowy sezon – mówi prezes krośnieńskiego klubu Grzegorz Leśniak. – Pierwszeństwo w wejściu na nasz stadion będą mieć posiadacze karnetów, które tym samym stają się wyjątkowo cennym towarem. Zdajemy sobie sprawę, że liczba kibiców chętnych do oglądania meczów przy Legionów kilkukrotnie przekracza 25 procent pojemności obiektu, ale trzeba docenić decyzję władz. Wierzę, że do sierpniowego startu obostrzenia zostaną jeszcze zmniejszone – dodał sternik Wilków.

W 2019 roku na stadionie w Krośnie mecze Wilków obserwowało średnio 3800 osób. Najwięcej – ponad 4200 fanów pojawiło się na półfinałowym starciu z Polonią Bydgoszcz. – Dynamika sprzedaży karnetów na sezon 2020, które cały czas są dostępne pokazuje, że w tym roku chętnych osób do śledzenia meczów spotkań naszej drużyny jest jeszcze więcej. Kto wie, może doczekamy się nawet zniesienia limitów. Oby tak się stało, bo będzie to również oznaczało, że sytuacja epidemiczna uległa poprawie – podkreślił Grzegorz Leśniak.

Terminarz 2. Ligi Żużlowej na sezon 2020 powinien być znany w najbliższych tygodniach.