2. Liga Żużlowa w telewizji Motowizja HD!

Świetne wieści dla kibiców drugiej ligi! Od sezonu 2020 rozgrywki będą transmitowane w telewizji. Polski Związek Motorowy doszedł właśnie do porozumienia ze stacją Motowizja! Ostateczne ustalenia zapadły w piątek 5 czerwca podczas telekonferencji z klubami drugiej ligi. – Wspólnie zdecydowaliśmy, że Motowizja będzie transmitować tegoroczne rozgrywki – mówi nam Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

W Motowizja HD będzie można zobaczyć wszystkie mecze 2. Ligi Żużlowej sezonu 2020.

To oznacza jeszcze więcej żużla w telewizji, bo Motowizja będzie transmitować na żywo wszystkie spotkania, które zostaną rozegrane w najniższej klasie rozgrywkowej. – Decyzję podjęliśmy z myślą o wszystkich kibicach sportu żużlowego. Pod uwagę braliśmy także rozwój drugiej ligi. Liczymy, że to pierwszy ważny krok, który pomoże rozgrywkom mocniej zaistnieć. Teraz mamy nadawców telewizyjnych na wszystkich poziomach rozgrywkowych. To przełomowe wydarzenie – cieszy się Szymański.

Motowizja ma ponad 4 miliony abonentów i dociera do ponad 12 milionów osób. Stacja znajduje się w ofercie największych sieci kablowych, takich jak UPC, Vectra, Multimedia, Toya, Inea, a także w platformie Canal+ i Orange TV oraz na platformach WP Pilot, Play Now i Player.pl. – W swojej ofercie mają ją także mniejsze sieci kablowe, więc dotrzemy z drugą ligą do bardzo dużego grona osób – podkreśla Szymański.

Dodajmy, że Motowizja jest kanałem o tematyce motoryzacyjnej. W ofercie stacji znajdują się transmisje wyścigów serii NASCAR i ADAC GT Masters oraz relacje z rajdów ERC i RSMP, a także wyścigów Formuły E, WSMP, Formula Regional European Championship czy zawodów OPONEO MPRC i DMP.

Sezon 2020 w 2. Lidze Żużlowej ruszy na przełomie lipca i sierpnia. Szczegółowy terminarz meczów i tym samym transmisji będzie znany jeszcze w tym miesiącu.

Źródło artykułu: polskizuzel.pl