Oskar Kręglicki zasila szeregi młodzieżowe Cellfast Wilki

Miło nam poinformować, że nowym adeptem Cellfast Wilki został Oskar Kręglicki. To czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej indywidualnych mistrzostw Polski w mini żużlu 2022. Wcześniej, w sezonie 2021 zdobył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski w mini żużlu.

Oskar Kręglicki przygotowuje się obecnie do zaplanowanego na 28 marca egzaminu żużlowego w klasie 250 cc do którego przystąpi w barwach Cellfast Wilki.

Moment podpisania umowy o współpracy. Na zdjęciu od lewej prezes Cellfast Wilki Grzegorz Leśniak, wiceprezes krośnieńskiego klubu Robert Węgrzyn, ojciec Oskara – Krzysztof Kręglicki oraz nowy adept Cellfast Wilki Oskar Kręglicki.

– Podpisaliśmy stosowną umowę na mocy której nastawiamy się na długofalową współpracę. Oskar niewątpliwie ma talent, będzie wyposażony przez nas w bardzo dobry sprzęt i wraz z pierwszym wyjazdem na tor trafi pod skrzydła naszego sztabu trenerskiego – powiedział po podpisaniu umowy prezes krośnieńskiego klubu Grzegorz Leśniak. Oskar Kręglicki urodził się 15 lipca 2009 roku w Lublinie i od dziecka pochłonęła go motoryzacja. W wieku 9 lat zaczął rywalizację w wyścigach na torach crossowych, z których trafił z rodzinnej Bystrzycy koło Lublina do klubu mini żużla UKS Speedway Rędziny. Pod Częstochową jego talentem zajął się trener UKS-u Józef Kafel. – Cieszymy się, że teraz nasze drogi zeszły się w jednym miejscu i Oskar wraz z rodziną postawili na Krosno. Mamy szczegółowo opracowaną współpracę na lata i liczymy, że Oskar z każdymi zawodami będzie rozwijał swoje umiejętności – dodał Grzegorz Leśniak.

Oskar Kręglicki lubi nie tylko samą rywalizację, ale również pracę przy sprzęcie. Wraz ze swoim tatą Krzysztofem Kręglickim, Oskar potrafi całe godziny spędzić w przydomowym warsztacie motocyklowym. Swoich sił na motocyklu o pojemności 250 cc nowy adept Cellfast Wilki próbował już… na jesieni ubiegłego roku na torze w Krośnie. – Bardzo dobrze wspominam te próbne przejazdy. Po zimie nie mogę już doczekać się startu nowego sezonu. Cieszę się, że stałem się częścią Wilków – oznajmił Oskar Kręglicki, który po uzyskaniu licencji w klasie 250 cc będzie reprezentował Cellfast Wilki m.in. w indywidualnym i drużynowym Pucharze Ekstraligi 250 cc. W tych drugich zawodach pojedzie w barwach Cellfast Wilki wespół z Arkadiuszem Kordkiem.

Powyższe zawody odbędą się na torach klubów PGE Ekstraligi. Wiadomo już, że krośnieńska runda indywidualnego Pucharu Ekstraligi 250 cc będzie miała miejsce 19 czerwca 2023 roku, a zawody drużynowe w ramach PE 250 cc w Krośnie odbędą się 11 września bieżącego roku.