Mateusz Cierniak z dziką kartą w Krośnie!

Reprezentant Polski, Mateusz Cierniak otrzymał „dziką kartę” na drugi finał FIM Speedway U21 World Championship 2021. Zawody w Krośnie odbędą się 25 września. Rezerwowymi zostali Michał Curzytek oraz Dawid Rempała.

Przed nami druga odsłona tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Po zmaganiach w Stralsund (Niemcy) prowadzi Mads Hansen, który w wyścigu finałowym pokonał Jakuba Miśkowiaka oraz Wiktora Lamparta. Dzięki triumfowi, Duńczyk ma dwa punkty przewagi nad Miśkowiakiem, mimo że w zawodach, większą ilość punktów zdobył Polak.

Drugi finał FIM Speedway U21 World Championship odbędzie się w Krośnie. Podczas zawodów kibice będą wspierać zawodników reprezentacji Polski. Do tych, którzy są stałymi uczestnikami tegorocznych zmagań (Lampart, Miśkowiak oraz Świdnicki) dołączy Mateusz Cierniak, który otrzymał dziką kartę” na nadchodzące zmagania.

Cierniak to jeden z największych talentów polskiego speedway’a. Młodzieżowiec ma na swoim koncie m.in. złoty medal Mistrzostw Europy Par 2020 z Terenzano oraz tytuł Drużynowego Mistrza Świata Juniorów, który zdobył wraz z Lampartem i Miśkowiakiem w ubiegły piątek w Bydgoszczy. Na co dzień, Cierniak reprezentuje barwy Motoru Lublin, w którym osiąga średnią punktową na poziomie 1,33 punktu na wyścig.

Bilety na juniorski finał są dostępne na eBilet.pl. Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00. Transmisja na żywo będzie dostępna na kanale Eurosport.

Ceny biletów:

Trybuna kryta: 50 zł

Trybuna odkryta: 40 zł

Pakiet 1+1 – 50 zł

Pakiet 1+2 – 60 zł

Pakiet 2+1 – 80 zł

Pakiet 2+2 – 100 zł

Drugi łuk: 30 zł

Pakiet 1+1 – 40 zł

Pakiet 1+2 – 50 zł

Pakiet 2+1 – 60 zł

Pakiet 2+2 – 70 zł

Miejsca stojące: 30 zł

Bilety pakietowe: Osoba dorosła + osoba do 18 roku życia

Niepełnosprawni – Pakiet 1+1 (z opiekunem).

Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo (rocznikowo).