Jest nowy „Wilk”! Miłosz Grygolec zdał egzamin na licencję!

Mamy kolejnego krośnieńskiego żużlowca! Miło nam poinformować, że żużlową licencję uzyskał dziś wychowanek akademii ORLEN Cellfast Wilki Krosno Miłosz Grygolec. Egzamin odbył się na stadionie we Wrocławiu. Niespełna 16-letni Miłosz Grygolec najpierw pozytywnie zaliczył test teoretyczny z żużlowego regulaminu, a następnie z powodzeniem spisał się podczas egzaminu na torze choć jechał na zupełnie nieznanym dla siebie obiekcie. – Miłosz był pierwszy raz na torze we Wrocławiu, który znacznie różni się od krośnieńskiego. Musiała wystarczyć tyko regulaminowa szybka sesja treningowa składająca się z dwóch startów i jazdy po dwa okrążenia. Po tej sesji poczuliśmy, że wskazana jest korekta ustawień motocykla by na egzaminie Miłoszowi jechało się łatwiej i pewniej osiągając jednocześnie czas pozwalający zaliczyć jazdę pojedynczą. Egzamin wypadł pomyślnie choć na osiemnastu uczestników w kategorii 500 ccm odpadło ośmiu – opisuje trener Cellfast Wilków i zarazem opiekun żużlowej akademii ORLEN Cellfast Wilki Krosno Ireneusz Kwieciński.

Miłosz Grygolec urodził się 20 września 2006 roku. W lidze będzie mógł zadebiutować w przyszłym sezonie. W bieżącym skupi się na startach w turniejach młodzieżowych. Warto podkreślić, że w końcówce ubiegłorocznego sezonu Miłosz Grygolec uzyskał w barwach krośnieńskiego klubu licencję w kategorii 250 ccm. – Teraz, po udanej wyprawie do Wrocławia, bierzemy się z Miłoszem na nowo do ciężkiej pracy. Nauka do egzaminu to jedno, wejście w dorosły żużel i w sportową rywalizację wymaga zupełnie odmiennych treningów i działań na każdej niwie. Miłosz wytrzymał ciśnienie, na torze jechał pewnie i możliwe, że już w w tym tygodniu zadebiutuje w oficjalnych zawodach – dodaje Ireneusz Kwieciński.

– Cieszy fakt, że to już nasz drugi nowy licencjonowany zawodnik po Kacprze Szopie. Obaj są z naboru do naszej akademii z maja 2021 roku. W tym roku w maju Kacper już startował, a debiut Miłosza to już tylko kwestia czasu. Mam nadzieję, że w Krośnie rośnie nowe żużlowe pokolenie. Warto dodać, że jeszcze w tym roku chcemy by nasi kolejni wychowankowie przystąpili do egzaminu licencyjnego, tym razem w klasie 250 ccm – podkreśla trener Ireneusz Kwieciński.

Miłosz Grygolec mieszka w Krościenku Wyżnym. Z domu na stadion w Krośnie ma dokładnie cztery i pół kilometra. Warto podkreślić, że Miłosz Grygolec to na co dzień kuzyn Aleksandra Grygolca – pochodzącego z Krosna juniora Orła Łódź. Wujkiem Miłosza jest były żużlowiec Paweł Grygolec.

W środę i czwartek (1 i 2 czerwca 2022 roku) w Krośnie odbędą się rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Początek obu turniejów o godzinie 17. Jest szansa, że Miłosz Grygolec dołączy już w tym tygodniu w DMPJ do drużyny ORLEN Cellfast Wilki Krosno, w której wystąpiłby razem z Krzysztofem Sadurskim, Patrykiem Naterem i Kacprem Szopą.