PGNiG Technologie będzie napędzać krośnieński żużel

Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy pomiędzy klubem żużlowym Cellfast Wilki Krosno oraz spółką PGNiG Technologie. Tym samym krośnieński zespół pojedzie razem z PGNiG Technologie w rozpoczynającym się w kwietniu nowym sezonie Metalkas 2. Ekstraligi. Umowa o współpracy pomiędzy Cellfast Wilkami i PGNiG Technologie została właśnie podpisana.

– Żużel ma w Krośnie bardzo długie tradycje. Ten sport ma w sobie coś wyjątkowego. Odkąd pamiętam, ta dyscyplina cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Krosna i okolicznych miejscowości. Sam od wielu lat chodzę na stadion przy Legionów. Wilki nadały zupełnie nową jakość żużlowi w naszym mieście, dlatego przyjęliśmy zaproszenie do współpracy – powiedział tuż po podpisaniu umowy prezes PGNiG Technologie Zbigniew Leniowski.

Na zdjęciu od lewej prezes Cellfast Wilków Krosno Grzegorz Leśniak, prezes PGNiG Technologie Zbigniew Leniowski i wiceprezes PGNiG Technologie Stanisława Kasprzycka.

Mająca swoją siedzibę w Krośnie spółka wchodzi w skład Grupy ORLEN. PGNiG Technologie mają ponad 100 lat tradycji w sektorze ropy i gazu. – Liczymy na udaną kooperację z klubem. Dla naszej firmy ważne jest, by aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Wiem, że plany Wilków na najbliższe rozgrywki są ambitne. Jedziemy razem i wspólnie czekamy na zbliżające się emocje – dodał Zbigniew Leniowski.

Na mocy zawartej umowy o współpracy logotypy PGNiG Technologie znajdą się m.in. na kevlarach i motocyklach teamu Cellfast Wilki. Ekspozycje zlokalizowane na stadionie będą również widoczne podczas transmisji telewizyjnych w Canal+ Sport.

– Bardzo cieszymy się, że możemy dziś przywitać PGNiG Technologie w rodzinie partnerów Cellfast Wilków. Jednym z głównych celów naszego klubu, oprócz sukcesów sportowych, jest budowa długotrwałego zaufania. Wierzymy, że rozpoczęliśmy dziś współpracę, którą będziemy rozwijać w przyszłości – podkreślił prezes krośnieńskiego klubu Grzegorz Leśniak.

Pierwsza w historii umowa o współpracy pomiędzy Cellfast Wilkami i PGNiG Technologie została podpisana w siedzibie krośnieńskiego klubu.

PGNiG Technologie zajmuje się budową i produkcją w zakresie infrastruktury górniczej. Spółka specjalizuje się w usługach projektowania, budowy, uruchamiania i eksploatacji kopalń ropy naftowej i gazu ziemnego, podziemnych magazynów gazu, tłoczni gazu oraz rurociągów przesyłowych. PGNiG Technologie produkuje również sprzęt do powierzchniowego wyposażenia odwiertów i urządzenia ciśnieniowe oraz świadczy usługi obróbki maszynowej metali.