Poznaliśmy terminarz przedsezonowych sparingów Cellfast Wilki Krosno

Ciekawa wiosna przy Legionów! Sezon 2024 zbliża się wielkimi krokami – nasi zawodnicy już niedługo wyjadą na tor. Przedstawiamy plan meczów towarzyskich Cellfast Wilki Krosno przed sezonem 2024 Metalkas 2. Ekstraligi.

– Możemy już oficjalnie ogłosić nasz kalendarz sparingowy na ten sezon. Zapowiadają się solidne przygotowania przed rozgrywkami. Mamy sporo czasu, pogoda sprzyja, więc postaramy się do tego sezonu przygotować należycie. Na początek czeka nas sparing z jednym z faworytów Krajowej Ligi Żużlowej – GTM Startem Gniezno – mówi menedżer Cellfast Wilki Krosno, Michał Finfa.

Pierwsze przedsezonowe przetarcie czeka nas już w niedzielę 24 marca – z GTM Startem Gniezno zmierzymy się na wyjeździe. Tydzień później – w Lany Poniedziałek (1 kwietnia) – podejmiemy przy Legionów Invest House Plus PSŻ Poznań. Kolejny sparing odjedziemy 3 kwietnia (środa) – tym razem naszym rywalem na krośnieńskim owalu będzie Innpro ROW Rybnik. Zaplanowane zostały również spotkania rewanżowe – 5 kwietnia (piątek) w Rybniku, zaś 7 kwietnia (niedziela) w Poznaniu.

– Kalendarz sparingowy był długo ustalany w związku z tym, że prowadziliśmy rozmowy z zespołami z Krajowej Ligi Żużlowej. Jak wiemy, kalendarz KLŻ powstał niedawno. Po sparingu w Gnieźnie skupimy się na przygotowaniach na naszym torze. Czekają nas spotkania kontrolne z Poznaniem i Rybnikiem – naszymi ligowymi rywalami. Po rywalizacji na własnym torze przyjdzie czas na pojawienie się na torach rywali. 5 kwietnia w piątek udamy się na wyjazd do Rybnika na mecz rewanżowy, a 7 kwietnia mamy w zanadrzu spotkanie rewanżowe w Poznaniu – powiedział dyrektor sportowy Cellfast Wilki.

W tej części sezonu pogoda lubi być kapryśna. Mamy w związku z tym na uwadze, że niektóre sparingi ze względu na aurę mogą się nie odbyć. Wówczas będziemy szukać innych dogodnych terminów. Jeśli to by się nie powiodło, w zanadrzu prowadzimy rozmowy z jednym z klubów ekstraligowych, by zmierzyć się z nim bezpośrednio przed spotkaniem w Gdańsku inaugurującym rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi. Będziemy wówczas mogli podszlifować naszą formę w rywalizacji z najlepszymi. Uważam kalendarz sparingów za odpowiedni i taki, który pozwoli naszym zawodnikom należycie przygotować się przed pierwszymi meczami sezonu. Jesteśmy dobrej myśli – podsumowuje Michał Finfa.

Jeśli utrzyma się dobra pogoda, to Cellfast Wilki powinny wyjechać na swój tor już na początku przyszłego tygodnia – tuż przed zgrupowaniem w Debreczynie zaplanowanym na 6-8 marca 2024.