Półfinały czas zacząć! Wyjazdowy mecz w Łodzi już w piątek

Po pokonaniu Trans MF Landshut Devils pora na kolejnego rywala w drodze do finału eWinner 1. Ligi. Cellfast Wilki Krosno zmierzą się w półfinałowym dwumeczu z drużyną H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

Cellfast Wilki spisały się w ćwierćfinale świetnie, w ostatecznym rozrachunku pokonując Trans MF Landshut Devils 36 „oczkami”. Tym samym nasza drużyna awansowała do kolejnej fazy notując najlepszy rezultat wśród wszystkich ekip rywalizujących w fazie play-off pierwszoligowych rozgrywek. Zespół z Łodzi awansował natomiast do 1/2 finału po rywalizacji ze Stelmet Falubazem Zielona Góra. W tej parze to ekipa popularnych „Gryzoni” okazała się lepsza, wygrywając dwumecz zaledwie 4 punktami. Orzeł znalazł się jednak w najlepszej czwórce eWinner 1. Ligi dzięki uzbieraniu największej liczby małych punktów spośród zespołów pokonanych na etapie ćwierćfinału.

– Mamy świadomość klasy, jaką prezentuje Orzeł. Nie lekceważymy rywala, bo na etapie półfinału nie ma już słabych drużyn. Jedziemy do Łodzi po jak najlepszy wynik. Każdy bieg, każda sytuacja torowa może być w ostatecznym rozrachunku kluczowa – przyznał kierownik naszej drużyny, Michał Finfa.

W ostatnim czasie na urazy narzekali Vaclav Milik i Mateusz Szczepaniak. Jak wygląda sytuacja zdrowotna w składzie Cellfast Wilków?

– Na ten moment zdrowie w drużynie dopisuje i to jest najważniejsze. Wataha największą moc prezentuje w pełnej grupie. Jeśli jedziemy w optymalnym składzie, to czujemy się silni. Będziemy walczyć o każdy punkt – zapowiedział przed najbliższym starciem Finfa.

Cellfast Wilki Krosno stawiają na sprawdzone zestawienie. W Łodzi wśród seniorów zaprezentują się Tobiasz Musielak, Mateusz Szczepaniak, Vaclav Milik i Andrzej Lebiediew. Na pozycji U-24 ustawiony został Rafał Karczmarz, zaś formację juniorską stanowić będą Franciszek Karczewski i Krzysztof Sadurski. Miejsce rezerwowego uzupełni Keynan Rew. Gospodarze również nie dokonali wielu zmian względem ubiegłych spotkań. W awizowanym składzie łodzian pojawili się Brady Kurtz, Luke Becker, Norbert Kościuch, Marcin Nowak, Niels-Kristian Iversen, Mateusz Dul i Nikodem Bartoch.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno
1. Tobiasz Musielak
2. Mateusz Szczepaniak
3. Vaclav Milik
4. Rafał Karczmarz
5. Andrzej Lebiediew
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski
8. Keynan Rew

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
9. Brady Kurtz
10. Luke Becker
11. Norbert Kościuch
12. Marcin Nowak
13. Niels Kristian Iversen
14. Mateusz Dul
15. Nikodem Bartoch

Pierwsze półfinałowe starcie odbędzie się na Moto Arenie w Łodzi w najbliższy piątek, 26 sierpnia o godzinie 19:30. Spotkanie to będzie można obejrzeć na antenie Canal+ Sport 5 oraz za pośrednictwem platformy Canal+ Online. Trzymajcie kciuki za naszą Watahę!