Północ kontra Południe. Bilety już dostępne

To będzie wyjątkowe wydarzenie. 24 lipca o 16.30 w Krośnie odbędzie się mecz Północ vs Południe, w którym wystąpią najlepsi zawodnicy eWinner 1. ligi. Są już dostępne bilety na to spotkanie.

Spotkanie Północ vs Południe zostało reaktywowane przez PZM w 2019 roku, po 21 latach przerwy. W nowej formule naprzeciw siebie stają zespoły złożone z najlepszych zawodników eWinner 1. Ligi, podzielone wedle klucza geograficznego. Co ciekawe, zarówno przed dwoma laty w Łodzi jak i przed rokiem w Gdańsku padał ten sam wynik spotkania – 48:42 na korzyść Południa.

W tym sezonie zespół Północy będzie złożony z żużlowców Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Orła Łódź, Aforti Startu Gniezno i Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W ekipie Południa pojadą zawodnicy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, ROW-u Rybnik, Unii Tarnów oraz Cellfast Wilków Krosno. Informacja o składach oraz nazwiskach trenerów obu drużyn pojawi się wkrótce.

– Nasz wybór padł na Krosno i cieszę się, że szybko osiągnęliśmy porozumienie z zarządem Cellfast Wilków w sprawie współorganizacji meczu. Liczymy, że zawody obejrzy spora rzesza rozkochanych w speedwayu fanów z Podkarpacia i nie tylko – mówi Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

– Podkarpacie żyje żużlem, to u nas sport numer jeden. Z pewnością mecz Północ vs Południe będzie kolejnym atrakcyjnym wydarzeniem dla naszych kibiców i jest nam bardzo miło, że zostaliśmy zaproszeni do jego współorganizacji. Chcemy gościć na naszym torze ciekawe imprezy żużlowe, a lipcowe wydarzenie z pewnością się w tą definicję wpisuje – mówi Grzegorz Leśniak, prezes Cellfast Wilków Krosno

– Mecz Północ vs Południe przyjął się na stałe w kalendarzu i odbędzie się w kolejnym miejscu na żużlowej mapie Polski. I choć w tym roku nie będzie oficjalnym otwarciem sezonu, to nie powinien stracić na swojej atrakcyjności. Tradycyjnie liczymy na dużą dawkę emocji i wysoki poziom sportowy – przyznał Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Bilety można kupować online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl Sprzedaż biletów będzie prowadzona również w dniu zawodów (24.07.2021) w kasie stadionu.

Na mecz Północ – Południe nie obowiązują karnety ani karty wjazdu na stadion na sezon 2021. Bilety dostępne są w poniższych rodzajach:

Bilet VIP – normalny 250 zł (catering, program, zestaw upominków, miejsce parkingowe), ulgowy – 100 zł (do 18. roku życia)

Bilety Trybuna Główna (Trybuna Kryta) – normalny 35 zł, ulgowy 25 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)

Bilety Trybuna Otwarta (Trybuna Odkryta) oraz oba wiraże – normalny 25 zł, ulgowy 20 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat).