Adam Skórnicki poprowadzi drużynę Północy 24 lipca w Krośnie

Poznaliśmy pierwszą nominację na żużlowy mecz Północ – Południe o puchar Fundacji PZM, który został zaplanowany na 24 lipca 2021 r. o godzinie 16.30 w Krośnie przy ul. Legionów 1. Decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego szkoleniowcem zespołu Północy został Adam Skórnicki (Orzeł Łódź). 

Popularny „Skóra” jeździł na żużlu przez 21 lat. Jest wychowankiem Unii Leszno, ale ligowe punkty zdobywał także dla Włókniarza Częstochowa, Kolejarza Rawicz, Startu Gniezno, PSŻ Poznań, Wybrzeża Gdańsk oraz Ostrovii. W 2008 roku odniósł największy sukces indywidualny, zostając Mistrzem Polski. Później jako trener doprowadził Unię Leszno do złota i srebra Drużynowych Mistrzostw Polski, prowadził też Falubaz Zielona Góra.

– Z przyjemnością przyjąłem informację o nominacji na trenera Północy, to dla mnie duże wyróżnienie – powiedział Skórnicki. – Przede mną teraz trudny zadanie zestawienia składu na to spotkanie, ale jest przecież w kim wybierać. Drużyny Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Aforti Startu Gniezno, Abramczyk Polonii Bydgoszcz oraz mojego Orła Łódź mają wielu dobrych zawodników. Cel na ten mecz będzie jeden – odebrać wreszcie puchar za zwycięstwo ekipie Południa, która wygrywała w ostatnich dwóch latach – dodał szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że składy drużyn na mecz Północ vs Południe będą siedmioosobowe (bez zawodników pod nr 8 i 16; będzie za to żużlowiec U-24) i zostaną oparte na zawodnikach klubów I ligi, podzielonych wedle klucza geograficznego. Ekipa Północy, składać się będzie z żużlowców klubów z Bydgoszczy, Gdańska, Gniezna i Łodzi. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy drużyn z Ostrowa Wielkopolskiego, Rybnika, Tarnowa i gospodarzy – Krosna.

Trwa już sprzedaż biletów na te atrakcyjnie zapowiadające się zawody. W wejściówki można zaopatrywać się online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Bilety na Mecz Północ vs Południe

Bilet VIP – normalny 250 zł (catering, program, zestaw upominków, miejsce parkingowe), ulgowy – 100 zł (do 18. roku życia)

Bilety Trybuna Główna – normalny 35 zł, ulgowy 25 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)

Bilety Trybuna Otwarta oraz oba wiraże – normalny 25 zł, ulgowy 20 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)