Seweryn Orgacki wypożyczony z GKM. Cellfast Wilki mocniejsze przed play-off!

Seweryn Orgacki został nowym juniorem Cellfast Wilków wzmacniając formację młodzieżową krośnieńskiego klubu przed fazą play-off eWinner 1. Ligi. 16-letni Orgacki ma już za sobą kilka meczów w PGE Ekstralidze. Startował także w rozgrywkach DMPJ. Właśnie w tych rozgrywkach wystąpił na torze w Gdańsku co może być pomocne podczas najbliższego spotkania Cellfast Wilków w ramach półfinału eWinner 1. Ligi.

– Cieszę się z otrzymanej szansy i faktu, że mogę kontynuować obecny sezon. Klub z Krosna widzi we mnie potencjał i postaram się nie zawieść oczekiwań. Poznałem już tor w Krośnie przy okazji zawodów Nice Cup. Są długie i szerokie łuki. Plan jest taki by na kilka dni przed rewanżem z Gdańskiem przyjechać do Krosna i maksymalnie wjechać się w ten tor – zapowiada Seweryn Orgacki. Rodowity grudziądzanin żużlową licencję uzyskał w kwietniu podczas egzaminu w Toruniu. Wcześniej, od sezonu 2019 rywalizował w zawodach na tak zwanych 250 cc. Mechanikiem i opiekunem Seweryna Orgackiego jest były żużlowiec Wojciech Żurawski.

– Założenie jest takie by Seweryn Orgacki zadebiutował w naszych barwach w meczu w Gdańsku. Liczymy, że pomoże nam w walce o wielki finał rozgrywek. Zgodnie z regulaminem wypożyczeni mogą być tylko zawodnicy, którzy w trwającym sezonie nie przekroczyli 12. punktów wraz z bonusami. Zatem rynek młodzieżowców w zasadzie nie istnieje. Robimy jednak wszystko by mocno powalczyć w fazie play-off. Nie hamujemy tej drużyny. Czekają nas niezwykle emocjonujące konfrontacje na finiszu rozgrywek – powiedział dla serwisu wilkikrosno.pl prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak.

Pierwszy mecz półfinału eWinner 1. Ligi Zdunek Wybrzeże – Cellfast Wilki odbędzie się w Gdańsku w niedzielę 5 września o godzinie 14. Rewanż w Krośnie sześć dni później – w sobotę 11 września o godzinie 16. Lada dzień zostanie ogłoszona sprzedaż biletów na spotkanie w Krośnie. Posiadacze karnetów będą mieć pierwszeństwo w zakupie wejściówek na to samo miejsce.

— Wrzesień obfituje w bardzo ciekawe wydarzenia na naszym torze. Przed nami półfinał, ale przed momentem organizowaliśmy mecz Północ – Południe z udziałem czołowych zawodników eWinner 1. Ligi. Warto podkreślić, że Partnerem spotkania Północ – Południe było Krosno Miasto Szkła. Nowe – prestiżowe imprezy w Krośnie możliwe są dzięki rozbudowie stadionu przy Legionów – dodaje prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak.