Cellfast Wilki rozliczyły sezon 2022. Zawodnicy otrzymali wszystkie płatności

Miło nam poinformować, że klub Cellfast Wilki Krosno dokonał pełnego rozliczenia ze wszystkimi zawodnikami za sezon 2022. Żużlowcy, którzy reprezentowali krośnieński zespół w minionych rozgrywkach, otrzymali wszystkie wypłaty wynagrodzeń wynikające z kontraktów PZM oraz zostały wobec nich dokonane płatności za wszelkie inne zobowiązania.

– Tradycyjnie w październiku zamykamy na zero wszelkie rozliczenia z naszymi zawodnikami za dany sezon. Nie inaczej jest i tym razem. Stabilność finansowa to priorytet w naszym działaniu. Cieszymy się, że możemy poinformować o pełnym rozliczeniu sezonu 2022. W stu procentach zapłaciliśmy zawodnikom za wszystkie wystawione przez nich faktury. W całości rozliczone są również nasze występy w DMPJ. Szybkie zamknięcie finansowe sezonu to w żużlu wielka sprawa. Ta dyscyplina jest trudna do szczegółowego zaplanowania i rozliczenia. Ciężka praca wszystkich osób działających w klubie oraz stale rozwijająca się współpraca z naszymi partnerami przynosi efekty. W tak małym mieście dokonaliśmy tak wielkiej rzeczy – podkreśla w wypowiedzi dla oficjalnego serwisu klubowego wilkikrosno.pl prezes Cellfast Wilków, Grzegorz Leśniak.

Sternik krośnieńskiego klubu dodaje jednocześnie, że rozgrywki były bardzo wyczerpujące, ale zakończyły się największym sukcesem w historii żużla w Krośnie. – Pojechaliśmy w aż dwudziestu meczach. Mieliśmy również kilka odwołanych w ostatniej chwili spotkań domowych, co potęgowało wydatki. Koszty organizacyjne odwołanego meczu sięgają w naszym przypadku pięćdziesięciu tysięcy złotych. Chodzi między innymi o opłacenie ochrony, agregatów do jupiterów czy osób funkcyjnych z ramienia PZM i klubowych. Na wyjazdach pogoda też nam nie sprzyjała, mecz w Landshut odbył się w trzecim terminie. Najbardziej bolesny finansowo był walkower z drużyną z Zielonej Góry. Kosztował nas łącznie pół miliona złotych. Dzięki wsparciu naszych partnerów daliśmy radę. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim naszym sponsorom. Mamy w Krośnie prawdziwą rodzinę firm wspierającą nasz klub. To dzięki naszym sponsorom w każdym sezonie rozliczamy się z zawodnikami na bieżąco ze wszystkich zobowiązań. Dziękujemy również naszym kibicom. Razem tworzymy mocny klub. Jedziemy dalej i stawiamy sobie kolejne cele w umacnianiu marki Cellfast Wilki – dodaje Grzegorz Leśniak.

Cellfast Wilki przeszły już audyt finansowy przeprowadzony przez PGE Ekstraligę. Klub z Krosna przygotowuje się obecnie do listopadowego okienka transferowego, podczas którego zaprezentowana zostanie kadra Cellfast Wilków na historyczny sezon w najwyższej lidze. Z kolei na stadionie w Krośnie toczą się już prace, które dopasują obiekt do wymogów infrastrukturalnych niezbędnych do udziału w rozgrywkach PGE Ekstraligi.