Spotkanie sportowej rodziny PKN ORLEN w Warszawie

Od 2022 roku PKN ORLEN wspiera krośnieńską Akademię żużlową. Wiadomo, że w następnych latach współpraca będzie kontynuowana. Wilki dzięki wsparciu paliwowego giganta będą mogły szczegółowo planować wydatki na budowę swojej szkoleniowej piramidy.

PKN ORLEN sponsorem tytularnym żużlowej Akademii Wilków Krosno został w marcu 2022 roku. Drużyna z Podkarpacia w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów wystąpiła pod nazwą ORLEN Cellfast Wilki Krosno. Obie strony są zadowolone ze współpracy, dlatego też nie ma przeciwwskazań do tego, by ta nie była kontynuowana również w sezonie 2023.

W grudniu w siedzibie PKN ORLEN odbyła się uroczystość, na której podsumowano rok 2022 oraz przedstawiono plany na 2023. W gronie zaproszonych na spotkanie z Danielem Obajtkiem, prezesem paliwowo-energetycznego koncernu, nie mogło zabraknąć przedstawicieli krośnieńskiego klubu, w osobach prezesa Grzegorza Leśniaka oraz młodych adeptów z Akademii ORLEN Cellfast Wilki Krosno. W Warszawie pojawili się Konrad Napieracz (mini żużel), Mikołaj Sanocki (klasa 250 ccm) oraz Kacper Szopa, który posiada już żużlową licencję i zdążył nawet zadebiutować w lidze. Ostatni z wymienionych jest wychowankiem Akademii ORLEN Cellfast Wilki Krosno podobnie do Miłosza Grygolca i Arkadiusza Kordka, którzy tak jak Szopa żużlowe licencje uzyskali w 2022 roku.

– Jest to dla nas ogromny zaszczyt, że jesteśmy wspierani przez tak znaną firmę, jaką jest PKN ORLEN – mówi Grzegorz Leśniak dla portalu sportowefakty.wp.pl. – Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie, na którym podziękowaliśmy sobie za współpracę w tym sezonie. Ta będzie nadal kontynuowana. To bardzo cenne, że ORLEN wspiera zarówno wielkich mistrzów sportu jak i szkolenie młodzieży. Wizyta w stolicy była również doskonałą okazją dla naszych młodzieżowców, by zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem, trzykrotnym mistrzem świata, Bartoszem Zmarzlikiem, który również jest wspierany przez ten koncern – dodaje prezes Cellfast Wilków na łamach „Sportowych Faktów”.

Dobrą wiadomością dla fanów krośnieńskiej drużyny jest to, że PKN ORLEN pozostanie sponsorem Akademii Wilków w najbliższym roku. Obie strony są obecnie na etapie omawiania szczegółów dalszej współpracy. Ta na dobrą sprawę rozpoczęła się już w sezonie 2020, gdy koncern objął swoim patronatem żużlową inaugurację sezonu w Krośnie, czyli domowy mecz Wilków z Kolejarzem Rawicz. Przedstawiciele spółki, widząc rozwój żużla w tym mieście, postanowili mocniej zaangażować się w finansowanie klubu z naciskiem na szkolenie młodych adeptów i zawodników.

– Nasza współpraca się rozwija. PKN ORLEN w przyszłym roku ponownie będzie wspierać naszą Akademię. Co do zespołu startującego w PGE Ekstralidze, to PKN ORLEN nie będzie sponsorem pierwszej drużyny. Nasza kooperacja polega bowiem na rozwoju szkolenia żużlowych adeptów, a następnie wspierania ich postępów już po zdaniu licencji. W sezonie 2023 wspólne działania Cellfast Wilków z PKN ORLEN mają dotyczyć również naszego zespołu w DMPJ oraz po raz pierwszy w Ekstralidze U24, w której zadebiutujemy jako żużlowy ośrodek z racji awansu do PGE Ekstraligi – podsumował Grzegorz Leśniak w wypowiedzi dla sportowefakty.wp.pl.

Źródło: sportowefakty.wp.pl