Starcie w jaskini lwa – mecz w Bydgoszczy już w niedzielę

Już niedługo będziemy świadkami wielkich żużlowych emocji w hitowym pojedynku. Faworyt rozgrywek eWinner 1. Ligi, Abramczyk Polonia Bydgoszcz, podejmie na swoim terenie drużynę Cellfast Wilki Krosno.

Ekipa dowodzona przez trenera Jacka Woźniaka aktualnie prowadzi w tabeli eWinner 1. Ligi. Bydgoszczanie mogą poszczycić się serią trzech zwycięstw z rzędu. W minionej kolejce pokonała innego pretendenta do awansu do PGE Ekstraligi, Stelmet Falubaz Zielona Góra w stosunku 49:41.

– Jedziemy w jaskini lwa, bo tylko tak można określić starcie w Bydgoszczy. Abramczyk Polonia to w naszym odczuciu główny faworyt ligi. My lubimy jednak takie konfrontacje. Im wyżej zawieszona poprzeczka, tym lepiej dla nas. Znamy swoją siłę i chcemy się skonfrontować z bydgoszczanami na ich terenie. Jesteśmy ciekawi, co wyjdzie z tego starcia. Wiadomo, ze najważniejsze rzeczy będą dziać się w fazie finałowej. Teraz chcemy sprawdzić się z tym najmocniejszym rywalem w sezonie. Czuje, ze szykuje się świetny mecz. Nie pomaga nam fakt, ze Andrzej Lebiediew i Vaclav Milik wyjadą z Krsko około północy, lecz nie zmienia to faktu, że walczymy rzecz jasna o wygraną – powiedział dla wilkikrosno.pl menedżer Cellfast Wilki Michał Finfa.

Wspomniani Andrzej Lebiediew i Vaclav Milik będą dziś wieczorem rywalizować w Słowenii w finale eliminacji do SEC. Zawody w Krsko rozpoczną się o 19:15. Nim po turnieju nasi żużlowcy i ich teamy przygotują motocykle na niedzielny mecz, w Bydgoszczy wybije północ. Później nasza dwójkę „stranieri” będzie czekać wyścig z czasem w postaci szybkiego przejazdu do miasta nad Brdą.

Transmisja ze spotkania w niedzielę o godzinie 14:00 na antenie Canal+ Sport 5 i w Canal+ Online. Dzięki wsparciu sponsorów – VIVO Krosno i Krosno Miasto Szkła, wyjazdowy mecz z Abramczyk Polonią Bydgoszcz będzie można oglądać również na dużym telebimie ustawionym na krośnieńskim rynku. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników żużla. Dopingujmy razem!

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
1. Tobiasz Musielak
2. Rafał Kaczmarz
3. Vaclav Milik
4. Mateusz Szczepaniak
5. Andrzej Lebiediew
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski
8. Kacper Szopa

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
9. Kenneth Bjerre
10. Oleg Michaiłow
11. Daniel Jeleniewski
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Wiktor Przyjemski
15. Przemysław Konieczny
16. Bartosz Głogowski